VÚP: Učitelé míří na národní konferenci do Brna

úterý 9. listopadu 2010 ·

 Zítra, tedy ve středu 10. listopadu 2010, proběhne v Brně v hotelu Avanti národní konference „Učitel v informační síti“. Pořádá ji Výzkumný ústav pedagogický v Praze (VÚP).


Cílem jednodenní akce je seznámit účastníky fóra s Metodickým portálem www.rvp.cz , který VÚP provozuje již od roku 2005. V poslední době portál Ministerstva školství, mládeže a tělovýchovy ČR doznal významných změn. „V několika modulech nabízí různé funkce: od publikování článků, digitálních učebních materiálů až po blogování a diskutování na školská témata. Připravuje i e-learningové kurzy,“ tvrdí Lukáš Križko, manažer projektu Metodika II, jehož tým se o portál v rámci VÚP stará.

Program konference bude nabitý zajímavými informacemi. Dopoledne proběhnou přednášky o možnostech využití informačních a komunikačních technologií ve vzdělávání. Odpolední workshopy budou zaměřeny na praktické využití portálu. Očekává se, že do Brna zamíří hlavně koordinátoři ICT a školních vzdělávacích programů. Zatím potvrdilo svoji účast přes osmdesát učitelů mateřských, základních a středních škol a také pedagogové působících na univerzitách.

0 komentářů:

Články dle dataUčitelské listy

Nabídka práce

Česká škola - portál pro ZŠ a SŠ

Česká škola poskytuje svým čtenářům diskusní prostor k vyjádření názorů na školskou problematiku. Tyto příspěvky se nemusí shodovat se stanoviskem redakce České školy a jsou uveřejňovány jako podnět k dalším diskusím.

Obsah článků nemusí vyjadřovat stanovisko redakce nebo vydavatele Albatros Media, a.s.


Všechna práva vyhrazena.

Tento server dodržuje právní předpisy
o ochraně osobních údajů.

ISSN 1213-6018
Licence Creative Commons

Obsah podléhá licenci Creative Commons Uveďte autora-Neužívejte dílo komerčně-Nezasahujte do díla 3.0 Česká republika, pokud není uvedeno jinak nebo nejde-li o tiskové zprávy.WebArchiv - archiv českého webuTyto webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace o tom, jak tyto webové stránky používáte, jsou sdíleny se společností Google. Používáním těchto webových stránek souhlasíte s použitím souborů cookie.