ÚIV vydává k Světovému dni statistiky přehled základních ukazatelů českého školství v číslech za posledních 21 let

čtvrtek 21. října 2010 ·

Ústav pro informace ve vzdělávání připravil k Světovému dni statistiky přehled základních ukazatelů českého školství v časové řadě za posledních dvacet jedna let, o něž je mezi novináři největší zájem. Data jsou zpracována za období 1989/90 až 2009/10.

Statistický přehled se zaměřuje především na výkonové ukazatele z oblasti regionálního školství. Popisuje vývoj počtu dětí a tříd v mateřských a základních školách. Na středních školách, konzervatořích a vyšších odborných školách sleduje počty žáků/studentů, nově přijatých do 1. ročníků a absolventů. Kategorie počtu studentů, poprvé zapsaných a absolventů jsou k dispozici rovněž u veřejných a soukromých vysokých škol.

Data za přepočtené počty zaměstnanců (průměrný evidenční počet zaměstnanců ve fyzických osobách a délka jejich pracovních úvazků je přepočtena na plnou pracovní dobu.) jsou vykazována pouze za veřejného zřizovatale (MŠMT, obec, kraj), stejně tak jako průměrné měsíční mzdy zaměstnanců ve školství v běžných a ve stálých cenách.

Světový den statistiky (World Statistics Day) byl oficiálně ustanoven Valným shromážděním OSN v červnu 2010, letos se slaví poprvé. Ke stažení:
Tisková zpráva.pdf
Přehled časových řad za 21let.pdf

0 komentářů:

Články dle dataUčitelské listy

Nabídka práce

Česká škola - portál pro ZŠ a SŠ

Česká škola poskytuje svým čtenářům diskusní prostor k vyjádření názorů na školskou problematiku. Tyto příspěvky se nemusí shodovat se stanoviskem redakce České školy a jsou uveřejňovány jako podnět k dalším diskusím.

Obsah článků nemusí vyjadřovat stanovisko redakce nebo vydavatele Albatros Media, a.s.


Všechna práva vyhrazena.

Tento server dodržuje právní předpisy
o ochraně osobních údajů.

ISSN 1213-6018
Licence Creative Commons

Obsah podléhá licenci Creative Commons Uveďte autora-Neužívejte dílo komerčně-Nezasahujte do díla 3.0 Česká republika, pokud není uvedeno jinak nebo nejde-li o tiskové zprávy.WebArchiv - archiv českého webuTyto webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace o tom, jak tyto webové stránky používáte, jsou sdíleny se společností Google. Používáním těchto webových stránek souhlasíte s použitím souborů cookie.