Michaela Krsová: GeoGebra není jen geometrie

pondělí 30. srpna 2010 ·

Docela dobře si vzpomínám, jak jsme na gymnáziu při hodině geometrie sestrojovali výšky trojúhelníka. Každý žák dostal jiné rozměry trojúhelníka - a po sestrojení výšek jsme si měli vzájemně demonstrovat, že se všechny výšky protnou v jediném bodě - ortocentru. Nikomu se však neprotly. Ne že by tato poučka neplatila, ale přesnost našeho rýsování byla velmi nedokonalá. Dnes díky technologiím může učitel jedním tahem myši ukázat, že tato poučka platí na stovkách trojúhelníků, a s naprostou přesností. Stačí mít počítač a k němu vhodný program.

0 komentářů:

Články dle dataUčitelské listy

Nabídka práce

Česká škola - portál pro ZŠ a SŠ

Česká škola poskytuje svým čtenářům diskusní prostor k vyjádření názorů na školskou problematiku. Tyto příspěvky se nemusí shodovat se stanoviskem redakce České školy a jsou uveřejňovány jako podnět k dalším diskusím.

Obsah článků nemusí vyjadřovat stanovisko redakce nebo vydavatele Albatros Media, a.s.


Všechna práva vyhrazena.

Tento server dodržuje právní předpisy
o ochraně osobních údajů.

ISSN 1213-6018
Licence Creative Commons

Obsah podléhá licenci Creative Commons Uveďte autora-Neužívejte dílo komerčně-Nezasahujte do díla 3.0 Česká republika, pokud není uvedeno jinak nebo nejde-li o tiskové zprávy.WebArchiv - archiv českého webuTyto webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace o tom, jak tyto webové stránky používáte, jsou sdíleny se společností Google. Používáním těchto webových stránek souhlasíte s použitím souborů cookie.