Vydavatelství Computer Press získalo řadu ocenění v soutěži Slovník roku 2010

pondělí 17. května 2010 ·

Ocenění Slovník roku je již sedmnáctým rokem pravidelně udělováno v rámci Mezinárodního knižního veletrhu Svět knihy v Praze. Cílem tohoto ocenění je poukázat na kvalitní tituly v oblasti překladové a encyklopedické literární tvorby na českém a slovenském trhu. Letošní rok byl velmi silný v zastoupení přihlášených děl. Celkem jich soutěžilo 87.


Naše knižní vydavatelství Computer Press, a.s. bylo oceněno hned ve třech kategoriích soutěže Slovník roku 2010.

V kategorii „Encyklopedická díla“ získal 3. místo knižní titul „Encyklopedie jehličnatých stromů a keřů“ autora Karla Hiekeho. Více informací o oceněné knize naleznete na http://knihy.cpress.cz/KH0219.

Cenu poroty za překladový slovník získal dvoudílný „Česko-španělský odborný slovník“ autorky Zuzany Holé. S cenou poroty byla také spjata finanční odměna pro autorku knih. Odměnu uděluje asociace konferenčních tlumočníků. Tento knižní titul získal také 3. místo v hlavní kategorii „Slovník roku 2010“. Více informací o oceněném dvoudílném slovníku naleznete na http://knihy.cpress.cz/KEJ170 a http://knihy.cpress.cz/KEJ174.

„Dvoudílný Česko-španělský odborný slovník je dosud nejrozsáhlejší slovník odborné terminologie obsahující termíny z oblasti přírodní a společenské vědy, technických oborů a kultury. Nejeden překladatel či tlumočník jistě ocení obsáhlost tohoto díla. Jsme velmi potěšeni bohatým ohodnocením našich přihlášených titulů odbornou porotou Jednoty tlumočníků a překladatelů.“, dodává Jana Habáňová, ředitelka oddělení marketingu a rozvoje vydavatelství Computer Press, a. s..

0 komentářů:

Články dle dataUčitelské listy

Nabídka práce

Česká škola - portál pro ZŠ a SŠ

Česká škola poskytuje svým čtenářům diskusní prostor k vyjádření názorů na školskou problematiku. Tyto příspěvky se nemusí shodovat se stanoviskem redakce České školy a jsou uveřejňovány jako podnět k dalším diskusím.

Obsah článků nemusí vyjadřovat stanovisko redakce nebo vydavatele Albatros Media, a.s.


Všechna práva vyhrazena.

Tento server dodržuje právní předpisy
o ochraně osobních údajů.

ISSN 1213-6018
Licence Creative Commons

Obsah podléhá licenci Creative Commons Uveďte autora-Neužívejte dílo komerčně-Nezasahujte do díla 3.0 Česká republika, pokud není uvedeno jinak nebo nejde-li o tiskové zprávy.WebArchiv - archiv českého webuTyto webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace o tom, jak tyto webové stránky používáte, jsou sdíleny se společností Google. Používáním těchto webových stránek souhlasíte s použitím souborů cookie.