Metodický portál www.rvp.cz posílil

pondělí 17. května 2010 ·

Od dnešního dne Metodický portál rvp.cz, který realizuje Výzkumný ústav pedagogický v Praze, nabízí recenzované odkazy.


„Modulem Odkazy nabízíme učitelům průvodce, který by jim měl pomoci ve snadnější orientaci na internetu,“ říká manažer portálu Lukáš Križko. Výhodou tohoto modulu je, že všechny odkazy procházejí recenzí. Hodnotí se z několika hledisek, například podle didaktické hodnoty či multimediálního obsahu. Poté jsou zařazeny do jednotlivých vzdělávacích sekcí.

V současné době je na portálu umístěno již 250 odkazů a každý den přibývají další. Odkazy mohou vkládat i sami uživatelé, a to dokonce za autorskou odměnu. Stejně jako v jiných modulech portálu je možné odkazy hodnotit a komentovat. Každý odkaz obsahuje krátkou anotaci a také doporučení, jak jej využít.

Výhodou Metodického portálu www.rvp.cz je především jeho modulární uspořádání. Portál nabízí metodickou pomoc učitelům mateřských, základních i speciálních škol a gymnázií, středním odborným školám, jazykovým a základním uměleckým školám. Veškerý obsah je poskytován zdarma.

0 komentářů:

Články dle dataUčitelské listy

Nabídka práce

Česká škola - portál pro ZŠ a SŠ

Česká škola poskytuje svým čtenářům diskusní prostor k vyjádření názorů na školskou problematiku. Tyto příspěvky se nemusí shodovat se stanoviskem redakce České školy a jsou uveřejňovány jako podnět k dalším diskusím.

Obsah článků nemusí vyjadřovat stanovisko redakce nebo vydavatele Albatros Media, a.s.


Všechna práva vyhrazena.

Tento server dodržuje právní předpisy
o ochraně osobních údajů.

ISSN 1213-6018
Licence Creative Commons

Obsah podléhá licenci Creative Commons Uveďte autora-Neužívejte dílo komerčně-Nezasahujte do díla 3.0 Česká republika, pokud není uvedeno jinak nebo nejde-li o tiskové zprávy.WebArchiv - archiv českého webuTyto webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace o tom, jak tyto webové stránky používáte, jsou sdíleny se společností Google. Používáním těchto webových stránek souhlasíte s použitím souborů cookie.