NADÍLKA NAŠICH DÍLEK 2010 – soutěž školních literárních sborníků mimopražských ZŠ

úterý 16. března 2010 ·

Vydává Vaše základní škola literární sborník? Pokud ano, přihlaste se do soutěže Nadílka našich dílek 2010. Jestli ne, dejte nám vědět, že chcete s vydáváním školního literárního sborníku začít, a my Vám s ním pomůžeme :).

Mimopražské základní školy, které se do našeho projektu Čtenářská gramotnost a projektové vyučování zapojí, získají zdarma CD-ROM s názvem Čtenářská gramotnost a tvůrčí psaní, na kterém bude Elektronická učebnice tvůrčího psaní pro žáky a ucelený soubor metodik pro učitele (přípravy, metodiky, články, ukázky…).

Redaktoři školních literárních sborníků z řad žáků a učitelé, kteří s nimi pracují, se mohou zdarma zúčastnit dvoudenních workshopů na téma Čtenářská gramotnost a tvůrčí psaní.

Zapojené školy budou moci zdarma využívat konzultace s odborníkem na tvůrčí psaní (e-mailem, telefonicky, osobně) a internetové stránky www.ctenarska-gramotnost.cz a www.sotkoviny.cz, které pro Vás připravujeme.

Zaslané školní literární sborníky objedou Českou republiku díky putovní výstavě, takže si je budou moci prohlédnout všichni zájemci. Nakonec Vás pozveme na závěrečnou konferenci o čtenářské gramotnosti.


Co musíte udělat, abyste se mohli našeho projektu zúčastnit? Stačí vyplnit přihlášku do soutěže školních literárních sborníků Nadílka našich dílek 2010 a přihlášku do projektu Čtenářská gramotnost a projektové vyučování. Pokud zatím školní literární sborník nevydáváte, vyplňte pouze druhou přihlášku…

NADÍLKA NAŠICH DÍLEK 2010 – soutěž školních literárních sborníků mimopražských ZŠ

Jak se přihlásit do soutěže školních literárních sborníků? Vyplňte přihlášku a zašlete ji v elektronické podobě jako přílohu na e-mailovou adresu sbornik@abeceda-os.cz do 1. května 2010.

Vytištěnou přihlášku pošlete do 1. května 2010 poštou společně se třemi exempláři literárního sborníku, který jste vydali ve školním roce 2009/2010 na adresu:

ABECEDA, občanské sdružení, Kosmická 742/11, 149 00 Praha 4 – Háje

Během května vyhodnotí odborná porota zaslané literární sborníky a vybere vítěze v jednotlivých kategoriích a určí absolutní pořadí nejlepších sborníků. Jejich redaktory v červnu pozveme na slavnostní vyhlášení výsledků spojené se zajímavou exkurzí J. Porotci budou moci udělit originálním sborníkům čestné uznání. Nebojte se poslat svůj školní literární sborník do naší soutěže, i když se Vám zdá, že má řadu nedostatků. Každá redakce totiž obdrží tipy, jak svůj sborník vylepšit!

Porotci se zaměří na následující hodnotící kritéria:

  1. Originalita textů
  2. Propojení textů a ilustrací
  3. Celkový vzhled sborníku
Případné dotazy Vám zodpoví odborná garantka tvůrčího psaní Nina Rutová (tel. 777 799 624, rutova.nina@abeceda-os.cz).

Cílem našeho projektu je podpořit čtenářskou gramotnost a projektové vyučování na mimopražských základních školách.

0 komentářů:

Články dle dataUčitelské listy

Nabídka práce

Česká škola - portál pro ZŠ a SŠ

Česká škola poskytuje svým čtenářům diskusní prostor k vyjádření názorů na školskou problematiku. Tyto příspěvky se nemusí shodovat se stanoviskem redakce České školy a jsou uveřejňovány jako podnět k dalším diskusím.

Obsah článků nemusí vyjadřovat stanovisko redakce nebo vydavatele Albatros Media, a.s.


Všechna práva vyhrazena.

Tento server dodržuje právní předpisy
o ochraně osobních údajů.

ISSN 1213-6018
Licence Creative Commons

Obsah podléhá licenci Creative Commons Uveďte autora-Neužívejte dílo komerčně-Nezasahujte do díla 3.0 Česká republika, pokud není uvedeno jinak nebo nejde-li o tiskové zprávy.WebArchiv - archiv českého webuTyto webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace o tom, jak tyto webové stránky používáte, jsou sdíleny se společností Google. Používáním těchto webových stránek souhlasíte s použitím souborů cookie.