Klára Bílá, Milan Kopp: Docházka do mateřských škol by mohla být povinná

středa 17. března 2010 ·

Poslední ročník mateřské školy před vstupem do první třídy by mohl být povinný. Do budoucna o tom uvažují ministerstva školství a pro lidská práva. Mateřské školy totiž navštěvuje 93 procent předškoláků. Zbylých 7 procent jsou většinou děti ze sociálně nepřizpůsobivých rodin. A právě kvůli nim chce ministerstvo novinku zavést.

4 komentářů:

Luděk Blaha řekl(a)...
17. března 2010 v 11:39  

... děti ze sociálně znevýhodněného prostředí. A právě kvůli ... by mělo být předškolní vzdělávání povinné

A nemohlo by být povinné jenom pro tyto děti?

Anonymní řekl(a)...
17. března 2010 v 14:02  

Když jsem si přečetla RVP a metodiku k tvorbě ŠVP v MŠ,rozhodla jsem se zařadit mezi nepřizpůsobivé.

Anonymní řekl(a)...
17. března 2010 v 20:52  

Nepřizpůsobivým se budou přizpůsobovat všichni, super.

Anonymní řekl(a)...
17. března 2010 v 21:39  

Docházka do MŠ povinná? Jest MŠMT známa míra převisu poptávky proti nabídce míst v MŠ?

Články dle dataUčitelské listy

Nabídka práce

Česká škola - portál pro ZŠ a SŠ

Česká škola poskytuje svým čtenářům diskusní prostor k vyjádření názorů na školskou problematiku. Tyto příspěvky se nemusí shodovat se stanoviskem redakce České školy a jsou uveřejňovány jako podnět k dalším diskusím.

Obsah článků nemusí vyjadřovat stanovisko redakce nebo vydavatele Albatros Media, a.s.


Všechna práva vyhrazena.

Tento server dodržuje právní předpisy
o ochraně osobních údajů.

ISSN 1213-6018
Licence Creative Commons

Obsah podléhá licenci Creative Commons Uveďte autora-Neužívejte dílo komerčně-Nezasahujte do díla 3.0 Česká republika, pokud není uvedeno jinak nebo nejde-li o tiskové zprávy.WebArchiv - archiv českého webuTyto webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace o tom, jak tyto webové stránky používáte, jsou sdíleny se společností Google. Používáním těchto webových stránek souhlasíte s použitím souborů cookie.