Digitální hnízda změní školní výuku – rychle a natrvalo

středa 7. října 2009 ·

Intel oznamuje: v řadě českých a moravských škol probíhá průlom do klasického způsobu výuky. Počítačové ostrůvky, pracující v prostředí běžné třídy, takzvaná Digitální hnízda, umožňují lépe integrovat talentované nebo naopak méně disponované žáky do běžného výukového programu.

11 komentářů:

Anonymní řekl(a)...
7. října 2009 v 9:55  

Je to prosté, chytrého a nadaného prvňáčka, který už plynule čte, posadíme do digitálního hnízda k počítači a necháme jej hrát tak dlouho hry, dokud se nedostane na úroveň némě nadaného handicapovaného prvňáčka, který pouze s obtížemi slabikuje.

Anonymní řekl(a)...
7. října 2009 v 10:06  

Jednou z hlavních předností a výhod digitálních hnízd je to, že je možno je zakládat v globalizovaných digitálních farmách a umožnit tak našim dětem mít na život nás všech značný vliv.

Pokrokoví učitelé na celém světě se již několik let snaží vysedět v těchto hnízdech digitální vejce a přispívat tím ke světové produkci digitálních dat.

krtek řekl(a)...
7. října 2009 v 15:17  

Česká škola začala odrážet úroveň českého školství - samá PR různých firem, samé tiskové zprávy, ale lidský přístup se ztrácí.
Tento článek jsem si přečetl, přečetl i tiskovou zprávu a je mi smutno - namísto pomoci reklama firmy Intel, která netuší, co školy skutečně potřebují. Stačí: "96 % učitelů je připraveno, protože prošlo uživatelskými kurzy."
Nemluvě o typografických chybách, překlepech v tiskové zprávě.
Tak nám do těch digitálních hnízd Intel pěkně nadělal.

Jenda řekl(a)...
7. října 2009 v 17:43  

Tak techniku si už představit umím, hlavně ty krásné reproduktory, chytré učebnice, chytrou tabuli, chytré děti, ale ještě mi tam chybí jaksi nějaký "příklad dobré praxe" a prokazatelné výsledky. Rok to tam mají a sesmolí takový nic neříkající blábol. Hlavně, že to změní výuku rychle a natrvalo. Sem s tím, honem, bereme všechno, hlavně rychle a natrvalo, už nám to neberte. Bereme i tu Wi-Fi síť (ten internet bez kabelů), jak píšete.

Anonymní řekl(a)...
8. října 2009 v 0:13  

Zapoj se, soudruhu, můžeš s tím něco udělat.

Anonymní řekl(a)...
8. října 2009 v 0:35  

Uklidněte se, dlouze se nadechněte nosem a velmi pomalu vydechujte pootevřenými ústy. Když kontrakce začíná, zhluboka dýchejte. Když kontrakce probíhá, nadechněte se nosem a ústa mějte zavřená. Počkejte, až uslyšíte hospitujícího školního inspektora říkat: „Tlačte!“ Tlačení není bolestivé. Je to síla, která s pomocí vašich řitních svalů vytlačí inovaci výuky ven. Dýchání vám v tom významným způsobem pomůže. Zadržte dech a tlačte tak, že stáhnete řitní svaly co možná nejdéle. Vzduch ve střevech tlačí na inovaci, která se posouvá směrem ven. Když kontrakce skončí, zhluboka se nadechněte a vydechněte, uvolněte všechny svaly a dýchejte normálně. To budete opakovat při každé kontrakci, tak jak vám řekne školní inspektor. Ostatně ten vás celou dobu povede a bude vám podle situace napovídat, co máte dělat.Jakmile je inovace zčásti venku, ještě trochu na požádání pana inspektora zatlačíte, aby vyšla celá. Pak si odpočinete. Až inovace opustí vaše tělo a spočine v digitálním hnízdě, požádá vás hospitující inspektor, abyste už netlačil, aby se inovace mohla náležitě uvolnit. Maximálně uvolněte všechny své řitní svaly, nadechněte se a pomalu vydechněte. Všechna rizika možného roztržení jsou překonána. Síťová šňůra se nejdříve podváže a pak odstřihne. Od této chvíle je inovace realizována a začíná pro ni nový život.

Anonymní řekl(a)...
8. října 2009 v 1:44  

Co si o digitalizaci škol myslí rodiče žáků?
Z průzkumu mezi rodiči, realizovaného společností Intel v celém regionu EMEA na jaře letošního roku, vyplývá,
že drtivých 99 % rodičů považuje znalost práce na PC za důležitou pro život, polovina z nich se domnívá,
že jde o naprostou nezbytnost. Celých 98 % dotazovaných rodičů pak nepochybuje o tom, že znalost práce na počítači v budoucnu u jejich ratolesti ovlivní možnosti získání kvalitního zaměstnání.

To nejsou příliš optimistické údaje. Skutečnost, že 1-2 % dotazovaných rodičů nepovažuje znalost práce na PC za důležitou pro uplatnění svých potomků, svědčí o tom, že ČR má k vyspělé informační společnosti ještě dost daleko.

ignorant řekl(a)...
8. října 2009 v 13:38  

Pravda pravdoucí - pokrok nezastavíš. Jen tak přemýšlím , že ten čas se na českých školách "nějak" zadrhnul. Právě píši z PC, které pamatuje 2 tisíciletí 20. století a chudák "duchodce" PC již nějak nestíhá. Pravdou je, že doma mám 2 výkonné počítače, ale se školními penězi to nemá nic společného !!
A mám obavy, že takových škol je poněkud více viz. stav PC v českých a moravských školách. A ještě perličku - dohledal jsem pomůcku S -29, ta pamatuje ještě Františka Josefa I. a R-U. Tedy takový je pohled na průměrnou českou školu.

Anonymní řekl(a)...
8. října 2009 v 22:35  

česká škola maže nepohodlné příspěvky!

portál pro základní a střední školy řekl(a)...
8. října 2009 v 23:33  

Kdy a kde?! Nenapsal jste ho náhodou na http://www.ucitelske-listy.cz/2009/10/digitalni-hnizda-zmeni-skolni-vyuku.html?

Anonymní řekl(a)...
11. října 2009 v 22:48  

Ti lumpové si žádné digitální hnízdo nezaslouží. Jediné, co na ně platí je Igor Hnízdo.

Články dle data



Učitelské listy

Nabídka práce

Česká škola - portál pro ZŠ a SŠ

Česká škola poskytuje svým čtenářům diskusní prostor k vyjádření názorů na školskou problematiku. Tyto příspěvky se nemusí shodovat se stanoviskem redakce České školy a jsou uveřejňovány jako podnět k dalším diskusím.

Obsah článků nemusí vyjadřovat stanovisko redakce nebo vydavatele Albatros Media, a.s.


Všechna práva vyhrazena.

Tento server dodržuje právní předpisy
o ochraně osobních údajů.

ISSN 1213-6018




Licence Creative Commons

Obsah podléhá licenci Creative Commons Uveďte autora-Neužívejte dílo komerčně-Nezasahujte do díla 3.0 Česká republika, pokud není uvedeno jinak nebo nejde-li o tiskové zprávy.



WebArchiv - archiv českého webu



Tyto webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace o tom, jak tyto webové stránky používáte, jsou sdíleny se společností Google. Používáním těchto webových stránek souhlasíte s použitím souborů cookie.