Aktuálně.cz: Pokus odložit maturity nevyšel, už se chystá další

čtvrtek 18. června 2009 ·

Poslanci ve středu odmítli pozměňovací návrh, který by se státem garantované jednotné maturity odložily o další dva roky. I nadále tak platí zákon přijatý už v roce 2005, který říká, že poprvé se "nově" bude zkoušet ve školním roce 2009/2010. Otázkou je, na jak dlouho.

Z článku Veroniky Rodriguez a Evy Benešové vybíráme:

"Tento způsob přílepku je protiústavní," souhlasil po hlasování místopředseda ODS Petr Nečas. "Proto se pokusíme prosadit novelu zákona, která by maturity odložila ústavně čistým způsobem," dodal.

0 komentářů:

Články dle dataUčitelské listy

Nabídka práce

Česká škola - portál pro ZŠ a SŠ

Česká škola poskytuje svým čtenářům diskusní prostor k vyjádření názorů na školskou problematiku. Tyto příspěvky se nemusí shodovat se stanoviskem redakce České školy a jsou uveřejňovány jako podnět k dalším diskusím.

Obsah článků nemusí vyjadřovat stanovisko redakce nebo vydavatele Albatros Media, a.s.


Všechna práva vyhrazena.

Tento server dodržuje právní předpisy
o ochraně osobních údajů.

ISSN 1213-6018
Licence Creative Commons

Obsah podléhá licenci Creative Commons Uveďte autora-Neužívejte dílo komerčně-Nezasahujte do díla 3.0 Česká republika, pokud není uvedeno jinak nebo nejde-li o tiskové zprávy.WebArchiv - archiv českého webuTyto webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace o tom, jak tyto webové stránky používáte, jsou sdíleny se společností Google. Používáním těchto webových stránek souhlasíte s použitím souborů cookie.