PRESSEUROP.EU: nový zpravodajský portál Evropské unie

čtvrtek 28. května 2009 ·

V úterý 26. května byl spuštěn nový internetový portál, jehož cílem je dát možnost občanům Evropské unie v 27 členských zemích získat informace z nezávislých médií bez jazykových bariér.

Evropská komise bude částkou 3 milionů euro ročně financovat tým deseti novinářů, kteří budou monitorovat asi 250 deníků v Evropě i mimo ni, včetně velkých celostátních deníků, a vydávat v překladech výběr článků.

Články na portálu jsou nyní k dispozici v deseti jazycích včetně češtiny, do pěti let by měl být funkční ve všech 23 oficiálních jazycích Evropské unie. V roce 2007 vytvořila EU podobnou platformu pro rozhlas a příští rok zavede i televizi.

Z redakční charty:

PRESSEUROP.EU je sítí, kterou tvoří tiskové kanceláře, jejichž novináři pracují v souladu s touto redakční chartou a svými národními redakčními chartami.

PRESSEUROP.EU si klade za cíl informovat o debatách týkajících se širokého okruhu témat souvisejících s evropským projektem a rozvíjet Evropskou unii prostřednictvím tisku 27 členských zemí a dále tisku kandidátských zemí a zbylých zemí světa. Za tím účelem vybírá, ověřuje a šíří informace vztahující se k EU a v širším slova smyslu k Evropě. Cílem partnerů PRESSEUROP.EU a jejich profesních novinářů je podílet se na rozvoji informované demokratické debaty v EU.
0 komentářů:

Články dle dataUčitelské listy

Nabídka práce

Česká škola - portál pro ZŠ a SŠ

Česká škola poskytuje svým čtenářům diskusní prostor k vyjádření názorů na školskou problematiku. Tyto příspěvky se nemusí shodovat se stanoviskem redakce České školy a jsou uveřejňovány jako podnět k dalším diskusím.

Obsah článků nemusí vyjadřovat stanovisko redakce nebo vydavatele Albatros Media, a.s.


Všechna práva vyhrazena.

Tento server dodržuje právní předpisy
o ochraně osobních údajů.

ISSN 1213-6018
Licence Creative Commons

Obsah podléhá licenci Creative Commons Uveďte autora-Neužívejte dílo komerčně-Nezasahujte do díla 3.0 Česká republika, pokud není uvedeno jinak nebo nejde-li o tiskové zprávy.WebArchiv - archiv českého webuTyto webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace o tom, jak tyto webové stránky používáte, jsou sdíleny se společností Google. Používáním těchto webových stránek souhlasíte s použitím souborů cookie.