MŠMT: Posílení úrovně odměňování nepedagogických pracovníků č.j. 11 215/2009-26

pátek 15. května 2009 ·

Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy vyhlašuje pro rok 2009 podle ustanovení § 171 odst. 2 zákona č. 561/2004 Sb., o předškolním, základním, středním, vyšším odborném a jiném vzdělávání (školský zákon), ve znění pozdějších předpisů, 2. etapu rozvojového programu ve vzdělávání za účelem posílení úrovně odměňování nepedagogických pracovníků.

1. Základní vymezení a cíle programu

Jde o pokračování rozvojového programu na rok 2009 čj. 230/2009-26 ze dne 9. ledna 2009, jehož cílem je navýšení prostředků určených na posílení úrovně odměňování nepedagogických pracovníků škol a školských zařízení všech zřizovatelů.

Právnická osoba vykonávající činnost školy nebo školského zařízení obdrží finanční prostředky ve výši násobku částky 6 370 Kč a počtu nepedagogických pracovníků. Tato částka se zaokrouhlí na celé tisíce Kč. V případě, že se jedná o právnickou osobu vykonávající činnost školy nebo školského zařízení zřizovanou MŠMT, krajem, obcí, či svazkem obcí, která odměňuje podle § 109 odst. 3 ZP, bude výsledná částka rozdělena na platy a související zákonné odvody.

2. Ekonomické zabezpečení rozvojového programu

Na tento rozvojový program budou v rozpočtu MŠMT na rok 2009 vyčleněny finanční prostředky v úhrnné výši 442 mil. Kč.

3. Předkládání žádostí

Právnické osoby vykonávající činnost školy a školského zařízení žádost nepředkládají, pro poskytnutí finančních prostředků ve 2. etapě budou použity žádosti předložené v rozvojovém programu čj. 230/2009-26.

Není-li v tomto vyhlášení stanoveno pro 2. etapu jinak, použijí se na její uskutečnění obdobně pravidla a podmínky stanovené ve vyhlášení rozvojového programu MŠMT na rok 2009 čj. 230/2009-26.

V Praze dne 14. května 2009

RNDr. Jindřich Kitzberger

náměstek ministryně školství, mládeže a tělovýchovy

Dokument ke stažení:

11215_Vyhlaseni_2_etapy_RP.doc 11215/26-2009 Vyhlaseni 2.etapy RP.doc (37kB DOC)
11215_Vyhlaseni_2_etapy_RP.pdf 11215/26-2009 Vyhlaseni 2.etapy RP.pdf (84kB PDF)

0 komentářů:

Články dle dataUčitelské listy

Nabídka práce

Česká škola - portál pro ZŠ a SŠ

Česká škola poskytuje svým čtenářům diskusní prostor k vyjádření názorů na školskou problematiku. Tyto příspěvky se nemusí shodovat se stanoviskem redakce České školy a jsou uveřejňovány jako podnět k dalším diskusím.

Obsah článků nemusí vyjadřovat stanovisko redakce nebo vydavatele Albatros Media, a.s.


Všechna práva vyhrazena.

Tento server dodržuje právní předpisy
o ochraně osobních údajů.

ISSN 1213-6018
Licence Creative Commons

Obsah podléhá licenci Creative Commons Uveďte autora-Neužívejte dílo komerčně-Nezasahujte do díla 3.0 Česká republika, pokud není uvedeno jinak nebo nejde-li o tiskové zprávy.WebArchiv - archiv českého webuTyto webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace o tom, jak tyto webové stránky používáte, jsou sdíleny se společností Google. Používáním těchto webových stránek souhlasíte s použitím souborů cookie.