VÚP: „Aprílem“ bylo sloučení VÚP a NIDV

čtvrtek 23. dubna 2009 ·

Ohlášené sloučení přímo řízených organizací MŠMT – Národního institutu pro další vzdělávání (NIDV) a Výzkumného ústavu pedagogického v Praze (VÚP) podle plánu 1. dubna 2009 neproběhlo. Tím ani nevznikla nová organizace Národní pedagogický institut (NPI), na jehož vznik se obě organizace více jak osm měsíců připravovaly. Důvodem neočekávaného zvratu bylo bezprecedentní nedodržení dohod ze strany ředitele NIDV Jiřího Nekoly v době, kdy již odborná i laická veřejnost brala vznik NPI za hotovou věc. Poslední březnový den proto ministr školství Ondřej Liška rozhodl o změně termínu sloučení z 1. 4. na 1. 7. 2009.

Posunutím termínu transformace se nijak záměr MŠMT sloučit obě organizace nemění. „Využijeme současnou strukturu regionálních pracovišť NIDV a odborné zázemí VÚP, které odborně garantují metodickou pomoc,“ prohlásil počátkem března Ondřej Liška. „Změna přinese i lepší propojení jednotlivých systémových projektů ESF.“

Přestože toto řešení přinese určité organizační potíže a starosti pro vedoucí pracovníky, poskytne na druhou stranu větší prostor pro důkladnější přípravu některých transformačních kroků – například se dokončí rekonstrukce objektu v Jankovcově ulici, kam by se měla letos začátkem srpna nastěhovat nová organizace.

0 komentářů:

Články dle dataUčitelské listy

Nabídka práce

Česká škola - portál pro ZŠ a SŠ

Česká škola poskytuje svým čtenářům diskusní prostor k vyjádření názorů na školskou problematiku. Tyto příspěvky se nemusí shodovat se stanoviskem redakce České školy a jsou uveřejňovány jako podnět k dalším diskusím.

Obsah článků nemusí vyjadřovat stanovisko redakce nebo vydavatele Albatros Media, a.s.


Všechna práva vyhrazena.

Tento server dodržuje právní předpisy
o ochraně osobních údajů.

ISSN 1213-6018
Licence Creative Commons

Obsah podléhá licenci Creative Commons Uveďte autora-Neužívejte dílo komerčně-Nezasahujte do díla 3.0 Česká republika, pokud není uvedeno jinak nebo nejde-li o tiskové zprávy.WebArchiv - archiv českého webuTyto webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace o tom, jak tyto webové stránky používáte, jsou sdíleny se společností Google. Používáním těchto webových stránek souhlasíte s použitím souborů cookie.