Veronika Rodriguez: Maják v bouři pomůže při přijímačkách. Pokud zaplatíte

pátek 17. dubna 2009 ·

Poslali přihlášku na stejnou školu jako před rokem jejich vrstevníci. Šanci na přijetí mají ale pětkrát nižší. Alespoň v prvním kole přijímaček, které se koná v dubnu. Nepomůže jim ani skutečnost, že dětí je stále méně a počet míst na středních školách roste. Vysvětlení je jednoduché: "Nezvedl se zájem o některé obory, začala platit nová pravidla," přibližuje ředitel pražské Obchodní akademie Heroldovy sady Richard Žert.

Místo jedné přihlášky tři
Děti si od letošního roku mohou podat v prvním kole hned tři přihlášky. Loni to byla jen jedna.

Počet zájemců se tak na většině škol znásobil. Například Richard Žert musel loni poslat do schránky odmítavé rozhodnutí jen pěti lidem. Dnes zklame daleko víc dětí. Vybrat bude muset 120 studentů z šesti set přihlášených. Tedy jen pětinu.

"Dobře přitom vím, že řada z nich o obor zájem nemá, a pokud je přijme lepší škola, nenastoupí k nám," přiznává.

Celý článek najdete na zpravodajském portálu Aktuálně.cz.

0 komentářů:

Články dle dataUčitelské listy

Nabídka práce

Česká škola - portál pro ZŠ a SŠ

Česká škola poskytuje svým čtenářům diskusní prostor k vyjádření názorů na školskou problematiku. Tyto příspěvky se nemusí shodovat se stanoviskem redakce České školy a jsou uveřejňovány jako podnět k dalším diskusím.

Obsah článků nemusí vyjadřovat stanovisko redakce nebo vydavatele Albatros Media, a.s.


Všechna práva vyhrazena.

Tento server dodržuje právní předpisy
o ochraně osobních údajů.

ISSN 1213-6018
Licence Creative Commons

Obsah podléhá licenci Creative Commons Uveďte autora-Neužívejte dílo komerčně-Nezasahujte do díla 3.0 Česká republika, pokud není uvedeno jinak nebo nejde-li o tiskové zprávy.WebArchiv - archiv českého webuTyto webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace o tom, jak tyto webové stránky používáte, jsou sdíleny se společností Google. Používáním těchto webových stránek souhlasíte s použitím souborů cookie.