Memorandum na podporu učňovského školství podepsáno

pondělí 27. dubna 2009 ·

Náměstkyně primátora Marie Kousalíková dnes v Rezidenci primátora se zástupci ČKD Group, Pražské plynárenské a Studia Jana Berg podepsala Memorandum o spolupráci a vzájemné podpoře při přípravě žáků na povolání v oborech vzdělání s výučním listem v hlavním městě Praze.

„Jsme si vědomi nebezpečí, která ze současných disproporcí mezi situací na trhu práce a počty absolventů jednotlivých oborů hrozí. Jsem ráda, že na naši mediální kampaň pozitivně reagovali zástupci významných pražských společností a dnešním aktem vyjádřili veřejně svoji podporu našeho společného zájmu,“ řekla Marie Kousalíková.

Dnešní podpis memorand o vzájemné spolupráci mezi hl. m. Prahou a partnery z podnikatelské sféry navazuje na kampaň ŘEMESLO ŽIJE!, jejímž cílem je pozvednout především společenskou prestiž manuální odborné práce, řemesel a učňovského školství. Hlavním důvodem kampaně byl fakt, že klesá počet kvalifikovaných řemeslníků. Jejich další úbytek může brzy znamenat snížení kvality, a tím zároveň ohrožení konkurenceschopnosti některých průmyslových odvětví.

Hlavní město Praha disponuje rozsáhlou sítí odborných škol, nabízí kvalitní podmínky pro studium a kvalifikované pedagogy. Magistrát je připraven při řešení úbytku kvalitních řemeslníků spolupracovat nejen s příslušnými ministerstvy, ale i s dalšími organizacemi a institucemi, jako je především Hospodářská komora ČR, zaměstnavatelské svazy a profesní svazy.

„Jsme připraveni v rámci partnerství se soukromým sektorem k účinné a konkrétní spolupráci s firmami a podniky výrobní sféry a oblasti služeb, které mají o kvalitní absolventy oborů s výučním listem největší zájem,“ dodala Marie Kousalíková.

V Rezidenci primátora hl. m. Prahy byla dnes slavnostně podepsána rovněž smlouva o spolupráci s Hospodářskou komorou hl. m. Prahy. „Hospodářská komora je partner, se kterým spolupracujeme na podpoře odborného školství již od samého začátku,“ komentovala vzájemnou spolupráci Marie Kousalíková.

Česká republika vybrala učňovské školství jako jedno z témat, kterému se věnuje i během svého předsednictví EU.

0 komentářů:

Články dle dataUčitelské listy

Nabídka práce

Česká škola - portál pro ZŠ a SŠ

Česká škola poskytuje svým čtenářům diskusní prostor k vyjádření názorů na školskou problematiku. Tyto příspěvky se nemusí shodovat se stanoviskem redakce České školy a jsou uveřejňovány jako podnět k dalším diskusím.

Obsah článků nemusí vyjadřovat stanovisko redakce nebo vydavatele Albatros Media, a.s.


Všechna práva vyhrazena.

Tento server dodržuje právní předpisy
o ochraně osobních údajů.

ISSN 1213-6018
Licence Creative Commons

Obsah podléhá licenci Creative Commons Uveďte autora-Neužívejte dílo komerčně-Nezasahujte do díla 3.0 Česká republika, pokud není uvedeno jinak nebo nejde-li o tiskové zprávy.WebArchiv - archiv českého webuTyto webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace o tom, jak tyto webové stránky používáte, jsou sdíleny se společností Google. Používáním těchto webových stránek souhlasíte s použitím souborů cookie.