Duben v Museu Kampa

středa 8. dubna 2009 ·

Jaro už nás konečně polechtalo za ušima, první jarní pihy nám vyskákaly na nose a Museum Kampa připravilo zbrusu nový dubnový program! Co pro vás na Kampě připravili?

Z výstavního programu je to především až do 10. května prodloužená výstava experimentátora a konceptuálního umělce Dalibora Chatrného nazvaná Provazem a Magnetem. Touto výstavou se také nechali inspirovat studenti základních škol, kteří dle rukopisu experimentálního umělce vytvořili vlastní „magnetické kresby“ a objekty! Výstava pod názvem Chatrný Revival prezentuje jejich unikátní umělecká díla v malé galerii Musea Kampa.

Od 22. dubna bude také k vidění famózní výstava jednoho z nejvýznamnějších českých konceptualistů Václava Ciglera, Místa setkání, reprezentující pět vůdčích principů umělcovy současné tvorby: sklo, prostor, voda, světlo a člověk. Jedinečná instalace je ušitá na míru prostorům Musea Kampa. Jedním z důvodů pro uspořádání této výstavy je také nadcházející umělcovo jubileum - výstava se uskutečňuje při příležitosti jeho 80. narozenin.

A jaké vás čekají doprovodné programy?

Především je to významná návštěva ředitele International Arts & Artists v USA, Davida Furchgotta, který Vám 16.4. od 19:00 představí „Sochařské parky ve světě a na Kampě“ a další projekty, které se dotýkají tématu začleňování umění do veřejného prostoru. Přednáška se v Museu Kampa nekoná náhodou, Meda Mládková totiž plánuje projekt pro vytvoření sochařského parku přímo na Kampě! Po přednášce bude následovat diskuse, které se účastní Meda Mládková osobně.

Další neméně významnou osobností, která Vám v Museu Kampa bude v dubnu přednášet, je přední český historik umění a profesor Filosofické fakulty Univerzity Karlovy František Dvořák. Zjistit „Jak se dívat na moderní umění?“ můžete přijít 28.4. od 19.00.

Samozřejmě pro vás máme stále připravenou celoroční nabídku různých workshopů a animačních programů. Až do 10.5. si můžete do Musea Kampa přijít vyzkoušet Chatrného „magnetickou kresbu“ a od konce dubna také absolvovat interaktivní program k připravované výstavě Václava Ciglera.

Přejeme vám krásné dny plné sluníčka a budeme se těšit v Museu Kampa!

0 komentářů:

Články dle dataUčitelské listy

Nabídka práce

Česká škola - portál pro ZŠ a SŠ

Česká škola poskytuje svým čtenářům diskusní prostor k vyjádření názorů na školskou problematiku. Tyto příspěvky se nemusí shodovat se stanoviskem redakce České školy a jsou uveřejňovány jako podnět k dalším diskusím.

Obsah článků nemusí vyjadřovat stanovisko redakce nebo vydavatele Albatros Media, a.s.


Všechna práva vyhrazena.

Tento server dodržuje právní předpisy
o ochraně osobních údajů.

ISSN 1213-6018
Licence Creative Commons

Obsah podléhá licenci Creative Commons Uveďte autora-Neužívejte dílo komerčně-Nezasahujte do díla 3.0 Česká republika, pokud není uvedeno jinak nebo nejde-li o tiskové zprávy.WebArchiv - archiv českého webuTyto webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace o tom, jak tyto webové stránky používáte, jsou sdíleny se společností Google. Používáním těchto webových stránek souhlasíte s použitím souborů cookie.