Bořivoj Brdička: Jaká je budoucnost pedagogického výzkumu?

pondělí 2. března 2009 ·

"Všechny modely jsou chybné, některé z nich však mohou být docela užitečné." Tímto 30 let starým citátem známého statistika George Boxe uvozuje šéfredaktor online časopisu Wired Chris Anderson svůj článek z června 2008 The End of Theory: The Data Deluge Makes the Scientific Method Obsolete (Konec teorií: dostupnost dat činí vědecké metody zbytečnými). Bylo-li cílem autora vyprovokovat zájem čtenářské veřejnosti, povedlo se. I když je třeba brát tvrzení obsažené již v samotném názvu s nadsázkou, stojí za to se nad ním zamyslet.
http://www.spomocnik.cz/index.php?id_document=2304

Bořivoj Brdička

0 komentářů:

Články dle dataUčitelské listy

Nabídka práce

Česká škola - portál pro ZŠ a SŠ

Česká škola poskytuje svým čtenářům diskusní prostor k vyjádření názorů na školskou problematiku. Tyto příspěvky se nemusí shodovat se stanoviskem redakce České školy a jsou uveřejňovány jako podnět k dalším diskusím.

Obsah článků nemusí vyjadřovat stanovisko redakce nebo vydavatele Albatros Media, a.s.


Všechna práva vyhrazena.

Tento server dodržuje právní předpisy
o ochraně osobních údajů.

ISSN 1213-6018
Licence Creative Commons

Obsah podléhá licenci Creative Commons Uveďte autora-Neužívejte dílo komerčně-Nezasahujte do díla 3.0 Česká republika, pokud není uvedeno jinak nebo nejde-li o tiskové zprávy.WebArchiv - archiv českého webuTyto webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace o tom, jak tyto webové stránky používáte, jsou sdíleny se společností Google. Používáním těchto webových stránek souhlasíte s použitím souborů cookie.