VÚP: Úvod ke struktuře individuálních vzdělávacích plánů

středa 18. února 2009 ·

Na základě zjištěných skutečností v základních školách v nejednotnosti, nepřesnosti a neúplnosti vypracovaných IVP vyplynula potřeba jejich inovace a sjednocení. Výzkumný ústav pedagogický v Praze v roce 2008 řešil úkol MŠMT, který byl zaměřen na strukturalizaci IVP. Pro výuku žáků se speciálními vzdělávacími potřebami v hlavním vzdělávacím proudu byla nezbytná aktualizace v souladu s platnou školskou legislativou. Bylo analyzováno 526 vypracovaných IVP ze základních škol běžného typu a základních škol samostatně zřízených pro žáky se zdravotním postižením. Na základě výsledků analýzy a připomínek z pracovních jednáních s pedagogy přímo v základních školách, byl finální návrh doplněn a struktura IVP byla novelizována.

Předkládaná doporučená struktura IVP je návrhem ke komplexnímu sjednocení podkladů
o žácích, kteří jsou vzděláváni formou integrace, a podporuje inkluzívní trendy českého školství. Struktura IVP žáka/žákyně se speciálními vzdělávacími potřebami je doporučenou formou zpracování, a škola ji může využít.

Ke sjednocení struktury IVP jako základní školské dokumentace integrovaného žáka/žákyně předkládáme pedagogické praxi vypracované materiály:

Individuální vzdělávací plán v elektronické podobě
Individuální vzdělávací plán pro žáky se zdravotním postižením s pokyny k tvorbě
Individuální vzdělávací plán pro žáky mimořádně nadané s pokyny k tvorběVÚP

0 komentářů:

Články dle dataUčitelské listy

Nabídka práce

Česká škola - portál pro ZŠ a SŠ

Česká škola poskytuje svým čtenářům diskusní prostor k vyjádření názorů na školskou problematiku. Tyto příspěvky se nemusí shodovat se stanoviskem redakce České školy a jsou uveřejňovány jako podnět k dalším diskusím.

Obsah článků nemusí vyjadřovat stanovisko redakce nebo vydavatele Albatros Media, a.s.


Všechna práva vyhrazena.

Tento server dodržuje právní předpisy
o ochraně osobních údajů.

ISSN 1213-6018
Licence Creative Commons

Obsah podléhá licenci Creative Commons Uveďte autora-Neužívejte dílo komerčně-Nezasahujte do díla 3.0 Česká republika, pokud není uvedeno jinak nebo nejde-li o tiskové zprávy.WebArchiv - archiv českého webuTyto webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace o tom, jak tyto webové stránky používáte, jsou sdíleny se společností Google. Používáním těchto webových stránek souhlasíte s použitím souborů cookie.