Výukový program deskriptivní geometrie 2.x Standard

středa 12. července 2006 ·

Zaměření : Učivo jednoho roku výuky deskriptivní geometrie na střední škole v 3D.
OS a HW nároky : MS Windows 95/98/2000/XP
Autor a rok vzniku : Michal Křen, Martin Hlaváč, 2006
Licence : freeware
Velikost : 4 MB
Jazyk : česky

Učební pomůcku pro výuku deskriptivní geometrie se autoři rozhodli vytvořit kvůli nedostatku kvalitních pomůcek do tohoto předmětu. Je určena nejen školám, na nichž se tento předmět vyučuje, ale také všem studentům, které toto téma zajímá. Jedná se o program s minimálními nároky na výkon počítače, který využívá nejmodernější multimediální technologie. Každá úloha je vymodelována pomocí 3D grafiky s možností sledovat úlohu z různých úhlů. Také jsou zde animace, které vysvětlují jak úlohu řešit v sešitě. V programu je zpracováno učivo přibližně jednoho roku výuky deskriptivní geometrie na střední škole. Program je kvůli velkému objemu dat distribuován ve dvou provedeních - STANDARD verze - je zdarma ke stažení na www.dge.ic.cz (velikost cca 4 MB) a k březnu 2006 této možnosti využilo kolem 5000 lidí. PROFI verze je zasílána na CD.

Obsah:

  • Trocha teorie - axiomy, základní věty a definice, metrické vlastnosti …

  • Principy promítání - promítací kout, rozdělení prostoru na kvadranty …

  • Pravoúhlé promítání - stopníky, hlavní přímky, průsečnice, vzdálenost bodu od roviny …

  • Průměty roviných útvarů - sklápění, otáčení, afinitu, hranolová a jehlanová tělesa …

Download

Poklepáním zvětšitdokument

0 komentářů:Články dle data

Učitelské listy

Nabídka práce

Česká škola - portál pro ZŠ a SŠ

Česká škola poskytuje svým čtenářům diskusní prostor k vyjádření názorů na školskou problematiku. Tyto příspěvky se nemusí shodovat se stanoviskem redakce České školy a jsou uveřejňovány jako podnět k dalším diskusím.

Obsah článků nemusí vyjadřovat stanovisko redakce nebo vydavatele Albatros Media, a.s.


Všechna práva vyhrazena.

Tento server dodržuje právní předpisy
o ochraně osobních údajů.

ISSN 1213-6018
Licence Creative Commons

Obsah podléhá licenci Creative Commons Uveďte autora-Neužívejte dílo komerčně-Nezasahujte do díla 3.0 Česká republika, pokud není uvedeno jinak nebo nejde-li o tiskové zprávy.WebArchiv - archiv českého webuTyto webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace o tom, jak tyto webové stránky používáte, jsou sdíleny se společností Google. Používáním těchto webových stránek souhlasíte s použitím souborů cookie.