Jan Wagner: Konec Střediska multilicencí DZS MŠMT 2.

středa 21. června 2006 ·

Před týdnem jsme vás informovali o ukončení činnosti Středisko multilicencí Domu zahraničních služeb MŠMT, které zajišťovalo především distribuci programových produktů českým školám za výhodnějších podmínek než konkurence. Požádali jsme novou ředitelku Domu zahraničních služeb Kateřinu Štěpánkovou, která nastoupila do funkce 19. dubna letošního roku, o odpovědi na několik otázek. Přestože odpovědi mailem po obdržení otázek přislíbila, dočkali jsme se jen nepříliš konkrétní proklamace.

Středisko multilicencí Domu zahraničních služeb MŠMT vzniklo před více než deseti lety a je úzce spojeno s rozvojem ICT ve školách i v právě skončené pětiletce SIPVZ. Podle nové ředitelky Domu zahraničních služeb, PhDr. Kateřiny Štěpánkové, která nastoupila do funkce 19. dubna letošního roku, ale distribuce software koncepčně do činnosti DZS absolutně nezapadá a podle vedení MŠMT nezapadá ani nikam jinam. V telefonickém rozhovoru nám paní ředitelka vysvětlila, že se během dvou měsíců působení v DZS rychle zorientovala a proto navrhla vedení MŠMT ukončení činnosti SM. Požádali jsme novou ředitelku Domu o odpovědi na několik otázek. Přestože odpovědi mailem po obdržení otázek přislíbila, dočkali jsme se zatím jen nepříliš konkrétní proklamace, navíc v podobě oscanovaného výtisku z tiskárny ve formátu TIF.

Formulace paní ředitelky jsou poněkud podivné:

  • Nákup a distribuce licencí softwarových produktů nebyly jedinou činností Střediska multilicencí.

  • Nerealizovalo se to pouze na náklady DZS.

  • Informace o tom, že v resortu MŠMT není zajišťována distribuce jako v projektu Comenius, je zcela irelevantní.

  • MŠMT stále dotuje dodávky ICT do škol v rámci SIPVZ a dokonce stále zajišťuje přímo konektivitu pro školy, o dodávkách v rámci Internetu do škol v letech 2001-2005 nemluvě.

  • Distribuce prostřednictvím Středisko multilicencí se realizovala na základě autonomního požadavku škol.

Vzhledem k nespokojenosti s odpovědí paní ředitelky, jsme ji opakovaně požádali o upřesnění a další informace dle zákona č. 106/1999 Sb., o svobodném přístupu k informacím.Jan Wagner

0 komentářů:

Články dle dataUčitelské listy

Nabídka práce

Česká škola - portál pro ZŠ a SŠ

Česká škola poskytuje svým čtenářům diskusní prostor k vyjádření názorů na školskou problematiku. Tyto příspěvky se nemusí shodovat se stanoviskem redakce České školy a jsou uveřejňovány jako podnět k dalším diskusím.

Obsah článků nemusí vyjadřovat stanovisko redakce nebo vydavatele Albatros Media, a.s.


Všechna práva vyhrazena.

Tento server dodržuje právní předpisy
o ochraně osobních údajů.

ISSN 1213-6018
Licence Creative Commons

Obsah podléhá licenci Creative Commons Uveďte autora-Neužívejte dílo komerčně-Nezasahujte do díla 3.0 Česká republika, pokud není uvedeno jinak nebo nejde-li o tiskové zprávy.WebArchiv - archiv českého webuTyto webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace o tom, jak tyto webové stránky používáte, jsou sdíleny se společností Google. Používáním těchto webových stránek souhlasíte s použitím souborů cookie.