Milan Hausner: Školství na třetích stranách

pondělí 3. července 2000 ·

Je 1. července a já docela spokojeně kupuji v místní trafice noviny … (glosa o tom, co je v novinách důležité) Je 1. července a já docela spokojeně kupuji v místní trafice noviny. Školní rok skončil na většině škol, i té naší, ve značné nervozitě a vyčerpání: rozpočet, žáci, celková únava… Dnes je první den zasloužené dovolené.

Podíval jsem se na první stranu novin: Pivo o prázdninách zdraží, Vysvědčení žáků, kteří se učí doma, přijde poštou…Teprve na třetí straně nacházím článek, který popisuje možná lepší budoucnost našeho školství. Článek docela podstatný, leč až po pivě a po vyučování v domácím prostředí!

V článku se mluví o málem růžové budoucnosti, která na školství od 1. ledna čeká. Když si ale pozorně přečteme celý článek, náhle zjistíme, že ono je vlastně všechno trochu jinak. V částce určené na následující rok jsou zahrnuty i prostředky ministerstva financí na státní informační politiku, které přišly do školství tak trochu z jiné strany. Mimochodem – tato myšlenka se objevila poprvé – až dosud se totiž mluvilo o tom, že jsou to peníze z jiných rozpočtových zdrojů a že jsou určeny pouze pro posílení ICT ve výuce a administrativě škol.

Sedmnáct miliard jistě není málo, ale pokud je na vlastní posílení provozních nákladů a mezd přiděleno pouze dvanáct miliard, tak se bohužel nemohu dopočítat toho, co celá vláda slibuje.

Jedna věc je mi ale jasná. České školství opravdu potřebuje, aby se z třetích stran novin dostalo do palcových titulků.

Milan Hausner

0 komentářů:

Články dle dataUčitelské listy

Nabídka práce

Česká škola - portál pro ZŠ a SŠ

Česká škola poskytuje svým čtenářům diskusní prostor k vyjádření názorů na školskou problematiku. Tyto příspěvky se nemusí shodovat se stanoviskem redakce České školy a jsou uveřejňovány jako podnět k dalším diskusím.

Obsah článků nemusí vyjadřovat stanovisko redakce nebo vydavatele Albatros Media, a.s.


Všechna práva vyhrazena.

Tento server dodržuje právní předpisy
o ochraně osobních údajů.

ISSN 1213-6018
Licence Creative Commons

Obsah podléhá licenci Creative Commons Uveďte autora-Neužívejte dílo komerčně-Nezasahujte do díla 3.0 Česká republika, pokud není uvedeno jinak nebo nejde-li o tiskové zprávy.WebArchiv - archiv českého webuTyto webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace o tom, jak tyto webové stránky používáte, jsou sdíleny se společností Google. Používáním těchto webových stránek souhlasíte s použitím souborů cookie.