redakce: Tisk na konci školního roku

pátek 30. června 2000 ·

Většina deníků, které umísťují svá aktuální vydání na Internetu, dnes věnují větší pozornost školství. Přinášíme přehled článků s touto tematikou. Lidové noviny na titulní straně přinášejí srovnávací článek o délce prázdnin v různých evropských zemích. Mají české děti s čerstvým vysvědčením v kapse důvod někomu v Evropě závidět?

Stejný deník na titulní straně otiskuje názor Učitelům opravdu není co závidět. „Je to skutečně nejkratší možná doba, za kterou se lze vzpamatovat a duševně připravit na nový školní rok. Kdo hodně závidí, může si to ostatně sám vyzkoušet, učitelů je ještě pořád nedostatek,“ píše autor, který je ředitelem základní školy.

V domácí rubrice Lidových novin se v článku Komando deváťáků přepadlo spolužáky dočtete o studentské recesi, která stála ředitelku základní školy místo. Dnes také vyšla příloha Akademia LN s články Špatné známky mohou dítě poznamenat na celý život, Jakým vysvědčením se mohou chlubit známí lidé a zprávou I soukromé školy si chtějí vybírat.

Mladá fronta Dnes přináší na názorové straně ironickou poznámku Kdy je můžeme seřezat. V ní si přečtete test, který vám ukáže, jestli máte právo svého potomka potrestat za vysvědčení. Na stejné straně Mf Dnes publikuje i zaslaný názor na záměr ministerstva rušit víceletá gymnázia.

Hospodářské noviny přinášejí zprávu Napětí ve zdravotnictví a školství narůstá, v níž se dočtete: Protestní akce včetně stávky hodlají v září a dalších měsících uspořádat odbory zdravotníků a školských pracovníků. Jejich předáci jsou totiž přesvědčeni, že ministři těchto resortů neplní své sliby a vláda se nedrží svého programového prohlášeníredakce

0 komentářů:

Články dle dataUčitelské listy

Nabídka práce

Česká škola - portál pro ZŠ a SŠ

Česká škola poskytuje svým čtenářům diskusní prostor k vyjádření názorů na školskou problematiku. Tyto příspěvky se nemusí shodovat se stanoviskem redakce České školy a jsou uveřejňovány jako podnět k dalším diskusím.

Obsah článků nemusí vyjadřovat stanovisko redakce nebo vydavatele Albatros Media, a.s.


Všechna práva vyhrazena.

Tento server dodržuje právní předpisy
o ochraně osobních údajů.

ISSN 1213-6018
Licence Creative Commons

Obsah podléhá licenci Creative Commons Uveďte autora-Neužívejte dílo komerčně-Nezasahujte do díla 3.0 Česká republika, pokud není uvedeno jinak nebo nejde-li o tiskové zprávy.WebArchiv - archiv českého webuTyto webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace o tom, jak tyto webové stránky používáte, jsou sdíleny se společností Google. Používáním těchto webových stránek souhlasíte s použitím souborů cookie.