redakce: Akce 3 x 100 skončila, „Škola 2000 začíná“

pátek 7. ledna 2000 ·

Skončil projekt české pobočky Microsoftu, jehož úkolem bylo podpořit zavedení nejmodernějších IT do škol. Projekt společnosti Microsoft, který si klade za cíl podporu zavádění nejmodernějších informačních technologií do českého školství, byl ukončen oceněním nejlepších účastníků. Zároveň byl vyhlášen nový způsob cílené podpory školství v roce 2000.

Skončil dlouhodobý projekt české pobočky společnosti Microsoft, jehož úkolem bylo podpořit zavedení nejmodernějších informačních technologií do českých škol a státní správy školství, který probíhal na několika úrovních. 

V rámci akce 3 x 100 byla poskytnuta bezplatná možnost vyškolení stovce pracovníků z vysokých škol (za každou fakultu 1 osoba). Zároveň byly stejné materiály zaslány i 100 studentům českých vysokých škol zaregistrovaných na webových stránkách společnosti Microsoft. Třetí stovku tvořili zaměstnanci fakult a státní správy školství.
Dalším krokem bylo poskytnutí jedné certifikační zkoušky (MCP) zdarma všem 300 osobám. Školy a školské správy měly do 9 měsíců od spuštění akce oznámit, jak danou příležitost využily.

V prosinci 1999 akci vyhodnotila reprezentativně zastoupená odborná komise a nejlepší účastníci byli odměněni. Z došlých 13 projektů byl vybrán jeden vítěz a další dva projekty byly oceněny zvláštním uznáním.

Komise stanovila toto pořadí:
Vysoká škola pedagogická Hradec Králové získala za projekt „Nasazení Microsoft BackOffice na VŠP Hradec Králové“ hlavní cenu, server Compaq v hodnotě 100 000 korun.


Zvláštní uznání získaly:


Veterinární a farmaceutická univerzita Brno za projekt „Řešení vzdáleného přístupu zaměstnanců, konfigurace studentských cvičeben a emailu pomocí produktů Microsoft BackOffice“ a Ústav počítačové a řídicí techniky, Vysoká škola chemicko-technologická Praha za projekt „Zjišťování počítačové gramotnosti studentů prvních ročníků VŠCHT s pomocí produktů Microsoft BackOffice“.

Novým krokem v podpoře zavádění informačních technologií do výuky a českého školství obecně ze strany společnosti Microsoft je vypsání výběrového řízení pro udělení grantů na nejlepší projekty v oblasti školství, které nese název „Škola 2000“. Jeho hlavním cílem je stimulovat přechod na kvalitativně vyšší technickou úroveň a usnadnit zavádění jednotné komunikační struktury. Podrobnosti

Další informace o projektu 3 x 100 společnosti Microsoft ČR a o případových studiích.

Kontakt:
Jan Toman
Telefon: +420 (2) 611 97 111
Email: janto@microsoft.com

Informace o společnosti Microsoft®
Posláním společnosti Microsoft v ČR je přinášet pozitivní změny do každodenního života našich lidí. Kdekoliv lidé pracují, učí se nebo si hrají, usilujeme o usnadnění jejich života prostřednictvím informačních technologií nejvyšší světové úrovně, které jsou lokalizovány nebo přizpůsobeny našemu trhu. Microsoft je připraven přispět ke zkvalitnění vzdělání, zvýšení produktivity práce, pozvednutí konkurenceschopnosti našich firem a umožnění integrace našeho státu do NATO a EU podporou rozvoje dovedností v oblasti informačních technologií a počítačové gramotnosti v naší zemi.

redakce

0 komentářů:

Články dle dataUčitelské listy

Nabídka práce

Česká škola - portál pro ZŠ a SŠ

Česká škola poskytuje svým čtenářům diskusní prostor k vyjádření názorů na školskou problematiku. Tyto příspěvky se nemusí shodovat se stanoviskem redakce České školy a jsou uveřejňovány jako podnět k dalším diskusím.

Obsah článků nemusí vyjadřovat stanovisko redakce nebo vydavatele Albatros Media, a.s.


Všechna práva vyhrazena.

Tento server dodržuje právní předpisy
o ochraně osobních údajů.

ISSN 1213-6018
Licence Creative Commons

Obsah podléhá licenci Creative Commons Uveďte autora-Neužívejte dílo komerčně-Nezasahujte do díla 3.0 Česká republika, pokud není uvedeno jinak nebo nejde-li o tiskové zprávy.WebArchiv - archiv českého webuTyto webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace o tom, jak tyto webové stránky používáte, jsou sdíleny se společností Google. Používáním těchto webových stránek souhlasíte s použitím souborů cookie.