redakce: Musí ředitel školy reagovat na každou stížnost?

čtvrtek 2. prosince 1999 ·

čtenář Dotaz:
Je ředitel školy povinen reagovat na každou stížnost jemu zaslanou ze strany rodičů? I na anonymní? Je povinen reagovat školský úřad?

Odpověď:
Anonymovi lze těžko odpovědět písemně, je však možno opatrně prošetřit údaje v anonymu obsažené, pokud naznačují závažné skutečnosti. Povinnost reagovat na písemné podněty rodičů má, domníváme se, jak ředitel školy, tak školský úřad. Komunikace s rodičovskou veřejností (písemná, ústní a zprostředkovaná např. novinami) je jedním ze základních předpokladů fungování školy. Komunikace přináší pro školu zpětnou vazbu, která je nutná pro korigování dalšího postupu života školy. Škola, která se zřekne komunikace s rodiči (byť je to o banálních věcech), riskuje ztrátu sebekontroly, ztrátu autority u rodičů a ztrátu dobrého jména. Dobrá a zdravá škola unese riziko spojené s diskusí s partnery (tj. rodiči, odborníky a úřady).

redakce

0 komentářů:

Články dle dataUčitelské listy

Nabídka práce

Česká škola - portál pro ZŠ a SŠ

Česká škola poskytuje svým čtenářům diskusní prostor k vyjádření názorů na školskou problematiku. Tyto příspěvky se nemusí shodovat se stanoviskem redakce České školy a jsou uveřejňovány jako podnět k dalším diskusím.

Obsah článků nemusí vyjadřovat stanovisko redakce nebo vydavatele Albatros Media, a.s.


Všechna práva vyhrazena.

Tento server dodržuje právní předpisy
o ochraně osobních údajů.

ISSN 1213-6018
Licence Creative Commons

Obsah podléhá licenci Creative Commons Uveďte autora-Neužívejte dílo komerčně-Nezasahujte do díla 3.0 Česká republika, pokud není uvedeno jinak nebo nejde-li o tiskové zprávy.WebArchiv - archiv českého webuTyto webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace o tom, jak tyto webové stránky používáte, jsou sdíleny se společností Google. Používáním těchto webových stránek souhlasíte s použitím souborů cookie.