redakce: Projekt IBM 2000

úterý 9. listopadu 1999 ·

Jilemnické gymnázium v mezinárodním projektu Socrates. Ve dnech 13. 9. až 28. 9. 1999 se 23 studentů našeho gymnázia zúčastnilo první fáze mezinárodního projektu podporovaného nadací EU - Socrates. Název projektu vychází z jeho náplně - hledání historických, kulturních a filozofických vazeb mezi dvěma evropskými zeměmi - Itálií, Čechami a Moravou.

Součástí tohoto projektu byl 14 denní pobyt studentů v italských hostitelských rodinách. Účastníci měli mimo jiné příležitost uvidět všední život italské rodiny, ochutnat některá italská jídla apod. Dorozumívacím jazykem byla angličtina.

Pracovní náplní projektu je obohacení znalostí z historie a kultury obou zemí za současného aktivního používání anglického jazyka. Celá skupina spolu se svými italskými kolegy navštívila celou řadu historicky důležitých památek v Miláně, Benátkách, Římě aj. V nejbližších dnech bude studenty vytvořena studie zaměřená na všechny navštívené památky, která bude rovněž zveřejněna na školních stránkách.

V únoru roku 2000 se naše gymnázium stane hostitelem italské skupiny. Budeme se snažit, abychom naši školu prezentovali v tom nejlepším světle.
Podle ohlasů studentů se pobyt v Itálii velice líbil!!! 

Nutno ještě podotknout, že na celý projekt je zajištěn grant, který hradí 50 % veškerých nákladů na projekt.


Mgr. Radovan ŠIKULA, autor a koordinátor projektu

Dr.Nataša NOVÁKOVÁ, vedoucí projektu

redakce

0 komentářů:

Články dle dataUčitelské listy

Nabídka práce

Česká škola - portál pro ZŠ a SŠ

Česká škola poskytuje svým čtenářům diskusní prostor k vyjádření názorů na školskou problematiku. Tyto příspěvky se nemusí shodovat se stanoviskem redakce České školy a jsou uveřejňovány jako podnět k dalším diskusím.

Obsah článků nemusí vyjadřovat stanovisko redakce nebo vydavatele Albatros Media, a.s.


Všechna práva vyhrazena.

Tento server dodržuje právní předpisy
o ochraně osobních údajů.

ISSN 1213-6018
Licence Creative Commons

Obsah podléhá licenci Creative Commons Uveďte autora-Neužívejte dílo komerčně-Nezasahujte do díla 3.0 Česká republika, pokud není uvedeno jinak nebo nejde-li o tiskové zprávy.WebArchiv - archiv českého webuTyto webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace o tom, jak tyto webové stránky používáte, jsou sdíleny se společností Google. Používáním těchto webových stránek souhlasíte s použitím souborů cookie.