redakce: Vznikne centrální úřad pro ochranu dětí?

čtvrtek 21. října 1999 ·

Informace k zákonu o sociálně-právní ochraně dětí. Fond ohrožených dětí požádal poslance, aby vrátili vládě k přepracování návrh zákona o sociálně právní ochraně dětí. Návrh podle fondu konzervuje současný nevyhovující stav, kdy ochrana dětí je roztříštěna mezi tři ministerstva a pro každé z nich je okrajovou činností. Předsedkyně fondu Marie Vodičková požaduje vytvoření centrálního úřadu pro sociálně-právní ochranu dětí.


Vládní návrh zákona však sněmovna přes odpor části poslanců ODS nezamítla. Dlouho připravovaný zákon, který poslanci budou definitivně schvalovat zřejmě ještě na říjnové schůzi, má vymezit působnost státních orgánů a obcí při ochranné práv dítěte, a to i v oblasti prevence, výchovy a poradenství.

Vládní návrh

redakce

0 komentářů:

Články dle dataUčitelské listy

Nabídka práce

Česká škola - portál pro ZŠ a SŠ

Česká škola poskytuje svým čtenářům diskusní prostor k vyjádření názorů na školskou problematiku. Tyto příspěvky se nemusí shodovat se stanoviskem redakce České školy a jsou uveřejňovány jako podnět k dalším diskusím.

Obsah článků nemusí vyjadřovat stanovisko redakce nebo vydavatele Albatros Media, a.s.


Všechna práva vyhrazena.

Tento server dodržuje právní předpisy
o ochraně osobních údajů.

ISSN 1213-6018
Licence Creative Commons

Obsah podléhá licenci Creative Commons Uveďte autora-Neužívejte dílo komerčně-Nezasahujte do díla 3.0 Česká republika, pokud není uvedeno jinak nebo nejde-li o tiskové zprávy.WebArchiv - archiv českého webuTyto webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace o tom, jak tyto webové stránky používáte, jsou sdíleny se společností Google. Používáním těchto webových stránek souhlasíte s použitím souborů cookie.