redakce: Vstup do Evropské unie a řízení školství III

pátek 22. října 1999 ·

Inofrmace o konferenci "Die Bildungswesen und die EU". Ve dnech 14. - 15.10. 1999 proběhla ve Vranově nad Dyjí mezinárodní konference Vstup do Evropské unie a řízení školství III za účasti cca 170 českých, německých, rakouských a slovenských představitelů veřejné správy, škol, školských zařízení a dalších osob.

Konferenci pořádala MU Brno s cíli :
1. Zprostředkovat širší odborné veřejnosti setkání s představiteli institucí a organizací, které se zabývají u nás nebo v zahraničí přípravou na začlenění do nadnárodních struktur v oblasti vzdělávacího managementu.
2. Informovat o zkušenostech rakouských a německých sousedů s členstvím v EU.
3. Posílit spojení s hospodářskou sférou v uplatnění absolventů.
4. Umožnit účastníkům konference vznést dotazy, připomínky a návrhy k aktuálním i perspektivním aspektům rozvoje vzdělávání.

Jednání k obecným otázkám vstupu do EU proběhlo v plénu. Jednání v sekcích se zabývalo tématickými okruhy Příprava regionálního školství pro vstup do EU a Terciární vzdělávání a vstup do EU, který byl dále členěn na okruhy a) příprava vysokého školství a b) transformace vyšších odborných škol.
Z konference je k dispozici sborník „Evropská integrace a české vzdělávání“

K tématu Stav příprav školského zákona z hlediska vstupu do EU je přiložen článek publikovaný ve sborníku a teze předneseného referátu.

Zdroj: MŠMT

redakce

0 komentářů:

Články dle dataUčitelské listy

Nabídka práce

Česká škola - portál pro ZŠ a SŠ

Česká škola poskytuje svým čtenářům diskusní prostor k vyjádření názorů na školskou problematiku. Tyto příspěvky se nemusí shodovat se stanoviskem redakce České školy a jsou uveřejňovány jako podnět k dalším diskusím.

Obsah článků nemusí vyjadřovat stanovisko redakce nebo vydavatele Albatros Media, a.s.


Všechna práva vyhrazena.

Tento server dodržuje právní předpisy
o ochraně osobních údajů.

ISSN 1213-6018
Licence Creative Commons

Obsah podléhá licenci Creative Commons Uveďte autora-Neužívejte dílo komerčně-Nezasahujte do díla 3.0 Česká republika, pokud není uvedeno jinak nebo nejde-li o tiskové zprávy.WebArchiv - archiv českého webuTyto webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace o tom, jak tyto webové stránky používáte, jsou sdíleny se společností Google. Používáním těchto webových stránek souhlasíte s použitím souborů cookie.