redakce: Humboldtova nadace podpořila projekt chemicko-technologické fakulty

úterý 19. října 1999 ·

Dar z Humboldtovy nadace v podobě špičkového kalorimetru pro Fakultu chemicko-technologickou v Pardubicích. Ve středu 20. října ve 13 hodin se na pracovišti Fakulty chemicko-technologické uskuteční malá slavnost. Kulturní rada Velvyslanectví Spolkové republiky Německo v Praze pan Hubertus Klink předá laboratoři Katedry anorganické technologie Fakulty chemicko-technologické Univerzity Pardubice a členům týmu vedeného doc. Ing. Vratislavem Velichem, CSc. špičkový kalorimetr DSC Pyris 1. V roce 1998 požádali bývalí stipendisti Humboldtovy nadace působící na Univerzitě Pardubice Humboldtovu nadaci v Bonnu o podporu výzkumného projektu s názvem "Dobudování laboratoře kalorimetrických a termoanalytických metod na Univerzitě Pardubice s cílem studovat podmínky vzniku ledvinových kamenů in vitro". Humboldtova nadace se pak na doporučení několika významných pracovišť v Německu rozhodla podpořit tento projekt částkou 60.000,- DEM, za níž bylo díky velkorysé slevě dodávající firmy Perkin Elmer zakoupeno zařízení, které je teprve pátým svého druhu v České republice.

redakce

0 komentářů:

Články dle dataUčitelské listy

Nabídka práce

Česká škola - portál pro ZŠ a SŠ

Česká škola poskytuje svým čtenářům diskusní prostor k vyjádření názorů na školskou problematiku. Tyto příspěvky se nemusí shodovat se stanoviskem redakce České školy a jsou uveřejňovány jako podnět k dalším diskusím.

Obsah článků nemusí vyjadřovat stanovisko redakce nebo vydavatele Albatros Media, a.s.


Všechna práva vyhrazena.

Tento server dodržuje právní předpisy
o ochraně osobních údajů.

ISSN 1213-6018
Licence Creative Commons

Obsah podléhá licenci Creative Commons Uveďte autora-Neužívejte dílo komerčně-Nezasahujte do díla 3.0 Česká republika, pokud není uvedeno jinak nebo nejde-li o tiskové zprávy.WebArchiv - archiv českého webuTyto webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace o tom, jak tyto webové stránky používáte, jsou sdíleny se společností Google. Používáním těchto webových stránek souhlasíte s použitím souborů cookie.