MŠMT: Průměrný plat učitelů stoupl v 1. pololetí na 40.047 Kč

úterý 3. listopadu 2020 ·

Průměrný hrubý plat učitelů činil v prvním pololetí letošního roku 40.047 korun měsíčně. Proti stejnému období loňského roku se zvýšil přibližně o 2800 korun, tedy zhruba o 7,6 procenta. Nepedagogům ve školách se v prvním pololetí zvýšil plat na 22.030 korun za měsíc. Meziročně si polepšili o 2184 korun, což je asi o 11 procent. Vyplývá to z údajů, které na dotaz ČTK zaslalo ministerstvo školství. Průměrná mzda v ČR byla v prvním pololetí podle Českého statistického úřadu 34.200 korun. Celý text naleznete zde

3 komentářů:

Ivo řekl(a)...
3. listopadu 2020 v 7:37  

...opět nepravda a lež! medián je 36 340 brutto.

Silvie A. řekl(a)...
3. listopadu 2020 v 9:47  

Aby těch nepravd a lží nebylo málo, což takhle zmínit inflaci?

mirek vaněk řekl(a)...
3. listopadu 2020 v 16:46  

Právě proto to není medián, ale průměrný plat. Čím větší je rozdíl, tím větší je plat menšinových ředitelů vůči většinovým prostým učitelům.

Články dle dataUčitelské listy

Nabídka práce

Česká škola - portál pro ZŠ a SŠ

Česká škola poskytuje svým čtenářům diskusní prostor k vyjádření názorů na školskou problematiku. Tyto příspěvky se nemusí shodovat se stanoviskem redakce České školy a jsou uveřejňovány jako podnět k dalším diskusím.

Obsah článků nemusí vyjadřovat stanovisko redakce nebo vydavatele Albatros Media, a.s.


Všechna práva vyhrazena.

Tento server dodržuje právní předpisy
o ochraně osobních údajů.

ISSN 1213-6018
Licence Creative Commons

Obsah podléhá licenci Creative Commons Uveďte autora-Neužívejte dílo komerčně-Nezasahujte do díla 3.0 Česká republika, pokud není uvedeno jinak nebo nejde-li o tiskové zprávy.WebArchiv - archiv českého webuTyto webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace o tom, jak tyto webové stránky používáte, jsou sdíleny se společností Google. Používáním těchto webových stránek souhlasíte s použitím souborů cookie.