Kaderka: Trpí všichni, chceme se do škol vrátit. Někteří to ale považují za šílenství

sobota 14. listopadu 2020 ·

Nejsme přesvědčeni o tom, že se rozhodlo na základě nějakých dat. Vůbec nevíme, co se teď děje v mateřských školách a jak se tam nákaza šíří, říká pedagog Michal Kaderka z Učitelské platformy. Učitelé jsou stejný průřez společností, někteří by do školy chtěli jít hned, někdo to považuje za totální šílenství. I distanční výuka je vzdělávání, ale neproberete samozřejmě všechno, dodává v rozhovoru pro DVTV. 

Celý rozhovor naleznete zde

5 komentářů:

Ivo řekl(a)...
14. listopadu 2020 v 6:21  

,,,to druhé je správně :-(

jana řekl(a)...
14. listopadu 2020 v 7:35  

A kolik rodičů nedodržuje nic a my jsme pak na ráně to ještě nikdo nahlas neřekl

Silvie A. řekl(a)...
15. listopadu 2020 v 7:23  

Netrpím, do školy se letos vrátit rozhodně nechci, a návrat kohokoli do školy v nejbližší době považuji za šílenství.
Počínání ministrů zdravotnictví a školství také považuji za šílenství, tedy aspoň pokud by byli svéprávní. Ale to oni nejsou, oba jsou to jen takoví kašpárkové na nitkách.

Radek Sárközi řekl(a)...
15. listopadu 2020 v 13:45  

Kdyby se "učitelé učící v Učitelské platformě" podívali na web Pedagogické komory, tak tam najdou podrobné statistiky k mateřským školám, které skončily v karanténě...

Anonymní řekl(a)...
15. listopadu 2020 v 14:38  

3000 škol v Německu bojuje s koronavirem. A nevypadá to pěkně. Okna jsou otevřena celou vyučovací hodinu, děti mají na sobě čepice a zimní bundy. Teplé boty a roušku na obličeji. Jak reagují na učitele, to nevím. Ale číslo 3 000 škol, které jsou zavřené nebo mají omezený provoz je alarmující. A jeden by pomalu řekl, že SARS-CoV-2 se mezi dětmi nešíří. Prý!!!

Články dle dataUčitelské listy

Nabídka práce

Česká škola - portál pro ZŠ a SŠ

Česká škola poskytuje svým čtenářům diskusní prostor k vyjádření názorů na školskou problematiku. Tyto příspěvky se nemusí shodovat se stanoviskem redakce České školy a jsou uveřejňovány jako podnět k dalším diskusím.

Obsah článků nemusí vyjadřovat stanovisko redakce nebo vydavatele Albatros Media, a.s.


Všechna práva vyhrazena.

Tento server dodržuje právní předpisy
o ochraně osobních údajů.

ISSN 1213-6018
Licence Creative Commons

Obsah podléhá licenci Creative Commons Uveďte autora-Neužívejte dílo komerčně-Nezasahujte do díla 3.0 Česká republika, pokud není uvedeno jinak nebo nejde-li o tiskové zprávy.WebArchiv - archiv českého webuTyto webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace o tom, jak tyto webové stránky používáte, jsou sdíleny se společností Google. Používáním těchto webových stránek souhlasíte s použitím souborů cookie.