Francouzské školy se bouří: Opatření proti šíření infekce jsou nedostatečná

sobota 7. listopadu 2020 ·

Už čtyři dny trvají demonstrace studentů francouzských středních škol za posílení hygienických opatření na jejich školách, o nichž se domnívají, že by se mohly stát ohnisky pandemie koronaviru SARS-CoV-2. V některých školách se ke studentům připojili i učitelé, kteří říkají, že „neexistující“ opatření proti novému typu koronaviru je také ohrožují. Informuje deník Právo. 


„V některých školách se středoškoláci omezili na blokování vchodů do budov a okupační stávky, avšak jinde docházelo k podpalování odpadkových košů na ulicích – jako v Tours,“ sdělil rozhlas France International. 

Odborový svaz ředitelů škol se už obrátil na ministerstvo školství a požádal ho o pokyny pro rozdělování žáků ve třídách. Navrhl, aby žáci a studenti střídali dny prezenční výuky s distanční. Učitelský svaz SNES-FSU vyhlásil na příští úterý protest proti současné situaci v resortu. 


Celý text naleznete v Právu

0 komentářů:

Články dle dataUčitelské listy

Nabídka práce

Česká škola - portál pro ZŠ a SŠ

Česká škola poskytuje svým čtenářům diskusní prostor k vyjádření názorů na školskou problematiku. Tyto příspěvky se nemusí shodovat se stanoviskem redakce České školy a jsou uveřejňovány jako podnět k dalším diskusím.

Obsah článků nemusí vyjadřovat stanovisko redakce nebo vydavatele Albatros Media, a.s.


Všechna práva vyhrazena.

Tento server dodržuje právní předpisy
o ochraně osobních údajů.

ISSN 1213-6018
Licence Creative Commons

Obsah podléhá licenci Creative Commons Uveďte autora-Neužívejte dílo komerčně-Nezasahujte do díla 3.0 Česká republika, pokud není uvedeno jinak nebo nejde-li o tiskové zprávy.WebArchiv - archiv českého webuTyto webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace o tom, jak tyto webové stránky používáte, jsou sdíleny se společností Google. Používáním těchto webových stránek souhlasíte s použitím souborů cookie.