Opět zavřou školy. Kdo dosáhne podle nových pravidel na ošetřovné?

úterý 13. října 2020 ·

Na ošetřovné dosáhne méně rodičů než na jaře. A dostanou méně peněz. Počítá s tím návrh zákona o ošetřovném, který minulý týden vláda posvětila a míří ke schválení do Poslanecké sněmovny. Tématu se věnuje Seznam Zprávy. 


Všechny školy - s výjimkou mateřských - přecházejí od středy na distanční výuku. V pondělí pozdě večer to po celodenním jednání oznámila vláda. Pro mnoho rodičů tak bude opět klíčové ošetřovné – tedy dávka vyplácená osobám pečujícím o děti, které nemohou docházet do školy. Podle zákona se běžně vyplácí devět dnů na děti do 10 let. 

Návrh na prodloužení ošetřovného schválila v pátek vláda a ve zrychleném řízení by ho měli projednat poslanci. 

Kdo na dávku bude mít nárok, o kolik půjde peněz a jak dlouho ji lze čerpat? Nastaveno je to zatím takto: Ošetřovné bude možné pobírat na dítě do deseti let (u dětí s přiznaným stupněm závislosti věk nehraje roli), rodič dostane 60 procent denního vyměřovacího základu a může dávku čerpat po celou dobu, kdy bude dítě v karanténě, nebo bude uzavřená škola. 


Celý text naleznete zde

0 komentářů:

Články dle dataUčitelské listy

Nabídka práce

Česká škola - portál pro ZŠ a SŠ

Česká škola poskytuje svým čtenářům diskusní prostor k vyjádření názorů na školskou problematiku. Tyto příspěvky se nemusí shodovat se stanoviskem redakce České školy a jsou uveřejňovány jako podnět k dalším diskusím.

Obsah článků nemusí vyjadřovat stanovisko redakce nebo vydavatele Albatros Media, a.s.


Všechna práva vyhrazena.

Tento server dodržuje právní předpisy
o ochraně osobních údajů.

ISSN 1213-6018
Licence Creative Commons

Obsah podléhá licenci Creative Commons Uveďte autora-Neužívejte dílo komerčně-Nezasahujte do díla 3.0 Česká republika, pokud není uvedeno jinak nebo nejde-li o tiskové zprávy.WebArchiv - archiv českého webuTyto webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace o tom, jak tyto webové stránky používáte, jsou sdíleny se společností Google. Používáním těchto webových stránek souhlasíte s použitím souborů cookie.