Vysokoškoláci se bouří proti distanční výuce. V Praze plánují demonstraci

středa 23. září 2020 ·

Stejně jako v jarním období přechází i nyní vysoké školy postupně na distanční výuku. Někde z nařízení hygieny, jinde jde o iniciativu školy. To se ale nelíbí řadě studentů. Online výuka podle nich nemůže zcela nahradit tu prezenční, plánují proto demonstraci. Oslovilo to už pět tisíc studujících. Informuje iDNES. 


„Pojďme se konečně vzbouřit proti dalšímu nesmyslnému vyhlášení vlády o zavření všech vysokých škol. Distanční výuka nikdy nenahradí klasickou prezenční a snad sakra nechceme ty tituly dělat doma!!?“ píší organizátoři protestu na Facebooku. Na událost tam již zareagovalo přes pět tisíc lidí a číslo stále roste. 

Jedna z organizátorek, studentka Emma Polomská, říká, že rozhodnutí uspořádat demonstraci učinila ze zoufalství. Do školy totiž teprve nastoupila, do pátku v ní byla pouze pětkrát. Aby přitom mohla v letním semestru do laboratoří, musí na podzim úspěšně absolvovat takzvaná cvičení. A to jí i ostatním studentům současná situace velmi znesnadňuje. 

„V životě by mě nenapadlo, že o akci projeví zájem tolik lidí. Evidentně je velké množství studentů nespokojené,“ dodala pro iDNES.cz. Celý text naleznete zde

0 komentářů:

Články dle dataUčitelské listy

Nabídka práce

Česká škola - portál pro ZŠ a SŠ

Česká škola poskytuje svým čtenářům diskusní prostor k vyjádření názorů na školskou problematiku. Tyto příspěvky se nemusí shodovat se stanoviskem redakce České školy a jsou uveřejňovány jako podnět k dalším diskusím.

Obsah článků nemusí vyjadřovat stanovisko redakce nebo vydavatele Albatros Media, a.s.


Všechna práva vyhrazena.

Tento server dodržuje právní předpisy
o ochraně osobních údajů.

ISSN 1213-6018
Licence Creative Commons

Obsah podléhá licenci Creative Commons Uveďte autora-Neužívejte dílo komerčně-Nezasahujte do díla 3.0 Česká republika, pokud není uvedeno jinak nebo nejde-li o tiskové zprávy.WebArchiv - archiv českého webuTyto webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace o tom, jak tyto webové stránky používáte, jsou sdíleny se společností Google. Používáním těchto webových stránek souhlasíte s použitím souborů cookie.