Jaroslav Jirásko: Desinfikuju stoly v jídelně, měřím dětem teplotu, vydávám a ruším pokyny. Jsem ještě ředitel školy?

úterý 15. září 2020 ·

„Po čtrnácti dnech, co škola běží, přemýšlím, co vlastně aktuálně ve své profesi jsem… Zatracený koronavire, podívej se, co jsi způsobil. O pedagogickém lídrovství si můžeme nechat zdát, místo toho se z nás stali odborníci na úklidové prostředky, distributoři roušek a autoři manuálů o správné desinfekci stolů v jídelně. Můj pomyslný výkaz práce vypadá zhruba takto:,“ píše ředitel školy Jaroslav Jirásko pro EDUzín.Jaroslav Jirásko (rodicevitani.cz)
– vybral jsem dodavatele na desinfekci

– zakoupil jsem bezkontaktní teploměry

– vydal jsem směrnici k desinfekci stolů v jídelně

– vydal jsem pokyn k nošení roušek, zrušil pokyn k nošení roušek a zrušil zrušení pokynu

– vydal jsem nové pracovní náplně desinfikátorkám (bývalé uklízečky)

– zřídil jsem školní marodku

– přeměřil jsem teplotu několika žákům

– objednal jsem a zase zrušil několik mimoškolních akcí pro žáky

– dohlížel jsem na žáky, kteří kvůli zpřísněným hygienickým pravidlům čekají ve frontě na oběd 55 minut

Jak já se těším na každý “normální” den.Celý text naleznete zde

3 komentářů:

turistao 982 řekl(a)...
15. září 2020 v 11:18  

Ještě jste nenapsal, že každý den čekáte, až pracovníci ČŠI přijdou prověřit, jak tyto (nesmyslné) pokyny dodržujete.

Ivo řekl(a)...
15. září 2020 v 17:01  

ŠVEJKOVINA S HLOUPOSTÍ NA NON PLUS ULTRA -D :-d

Anonymní řekl(a)...
15. září 2020 v 21:45  

Přiznejme si to, koronavirus mění zažité rituály nejen ve školství. Bohužel, moc s tím nenaděláme. Jen se budeme snažit uniknout nákaze. Optimistické to není, protože imunita tak tak vydrží na 3 měsíce. Na jaře se klidně můžeme nakazit znovu a může to dopadnout mnohem hůř. Panu řediteli nezbude nic jiného než doufat.

Články dle dataUčitelské listy

Nabídka práce

Česká škola - portál pro ZŠ a SŠ

Česká škola poskytuje svým čtenářům diskusní prostor k vyjádření názorů na školskou problematiku. Tyto příspěvky se nemusí shodovat se stanoviskem redakce České školy a jsou uveřejňovány jako podnět k dalším diskusím.

Obsah článků nemusí vyjadřovat stanovisko redakce nebo vydavatele Albatros Media, a.s.


Všechna práva vyhrazena.

Tento server dodržuje právní předpisy
o ochraně osobních údajů.

ISSN 1213-6018
Licence Creative Commons

Obsah podléhá licenci Creative Commons Uveďte autora-Neužívejte dílo komerčně-Nezasahujte do díla 3.0 Česká republika, pokud není uvedeno jinak nebo nejde-li o tiskové zprávy.WebArchiv - archiv českého webuTyto webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace o tom, jak tyto webové stránky používáte, jsou sdíleny se společností Google. Používáním těchto webových stránek souhlasíte s použitím souborů cookie.