Tradičním třídním schůzkám možná odzvonilo. Školy i rodiče si pochvalují setkávání on-line

úterý 2. června 2020 ·

Školy si pochvalují některé novinky zavedené kvůli koronavirovým opatřením, mezi nimi například on-line setkávání učitelů a rodičů. Někde dokonce uvažují, že je zavedou nastálo. Školy, které ČT oslovila, oceňují na třídních schůzkách přes internet hlavně snadný přístup a díky tomu i vysokou účast rodičů. Podle některých ředitelů je ale osobní kontakt nenahraditelný.Jak taková schůzka vypadá v praxi? „Rodiče se nám přihlásili přes žákovské účty. Děti jim prostředí ukázaly, těm technicky méně zdatným poradily a bylo to. Reakce jsou stoprocentně pozitivní,“ uvedla pro ČT zástupkyně ředitelky Základní školy Aléská v Bílině Nikol Meyerová.

Podle Meyerové takto fungovaly i třídnické hodiny či schůze učitelského sboru. Škola teď uvažuje o tom, že by třídní schůzky konala dálkově i po skončení pandemie. „Měli jsme vyšší účast než obvykle, snad jen jeden rodič neměl přístup k internetu, jinak všichni,“ dodala.

Základní škola ve východočeské Sloupnici je s tímto formátem rovněž spokojená. „Je to praktické, účast jsme měli podobnou jako jindy,“ uvedla zástupkyně ředitele Martina Kučerová.


Celý text naleznete zde

1 komentářů:

rváčkazvesela řekl(a)...
2. června 2020 v 19:49  

Třídnické hodiny(hodiny pro žáky) nejsou za prvé vůbec pro žáky nárokované jako povinné. Většinou nejsou v rozvrhu a děti tam tedy jednoduše "nemusejí být"...už toto je nedotažené. Nicméně je to záležitost, která má samozřejmě své velmi důležité opodstatění. Je jím tvorba vztahů ve skupině, která je nutnou prevencí proti šikaně a ostatním rizikovýmn jevům(ovšem jen když se dělá fundovaně, což je také velký problém!!!)
I když jsou třídnické hodiny takto důležité, neexistuje manévr, kterým byste žáka mohli nějak postihnout, když tam není....prostě kocourkov. Nicméně jinak, než prezenčně - "zvočivoči" - se dělat NEDAJÍ!!
Třídní schůzky bych naopak ve virtuálním, prostředí uvítala, jelikož je stále více témat - ne-li všechna, která podléhají GDPR, takže tam vlastně nesmíte říct nic.

Články dle dataUčitelské listy

Nabídka práce

Česká škola - portál pro ZŠ a SŠ

Česká škola poskytuje svým čtenářům diskusní prostor k vyjádření názorů na školskou problematiku. Tyto příspěvky se nemusí shodovat se stanoviskem redakce České školy a jsou uveřejňovány jako podnět k dalším diskusím.

Obsah článků nemusí vyjadřovat stanovisko redakce nebo vydavatele Albatros Media, a.s.


Všechna práva vyhrazena.

Tento server dodržuje právní předpisy
o ochraně osobních údajů.

ISSN 1213-6018
Licence Creative Commons

Obsah podléhá licenci Creative Commons Uveďte autora-Neužívejte dílo komerčně-Nezasahujte do díla 3.0 Česká republika, pokud není uvedeno jinak nebo nejde-li o tiskové zprávy.WebArchiv - archiv českého webuTyto webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace o tom, jak tyto webové stránky používáte, jsou sdíleny se společností Google. Používáním těchto webových stránek souhlasíte s použitím souborů cookie.