Senát schválil zrušení povinné maturity z matematiky

středa 10. června 2020 ·

Povinná maturita z matematiky od příštího roku zřejmě zavedena nebude. Maturanti nadále budou moci dát přednost zkoušce z cizího jazyka. Schválil to dnes Senát v rámci novely školského zákona po více než dvouhodinové debatě. Státní zkouška se má navíc omezit jen na didaktické testy. Ústní a písemné maturity z jazyků se mají přesunout zpět do škol. Novelu nyní dostane k podpisu prezident. Informuje ČTK.
Celý text naleznete zde
Stenozáznam z vystoupení senátorů naleznete zde

3 komentářů:

Veronika Valíková řekl(a)...
10. června 2020 v 21:47  

Prima.

BP řekl(a)...
10. června 2020 v 22:29  

Tak teď je na řadě, paní kolegyně Valíková, aby pan ministr navrhl i zrušení povinné maturity z češtiny a ponechal pouze povinnou maturitu z angličtiny pro všechny. Chceme přece být světoví a z angličtiny odmaturují všichni nejlépe.

Čeština se ukázala letos býti nejobávanější maturitní zkouškou pro maturanty.

Radek Sárközi řekl(a)...
11. června 2020 v 0:24  

Ministr školství Robert Plaga veřejně deklaroval, že před tím, než předloží příslušnou novelu školského zákona vládě, zorganizuje MŠMT odbornou diskuzi o změnách maturitní zkoušky. Tento slib bohužel nesplnil... Novelu schválila Poslanecká sněmovna v době nouzového stavu, kdy byla přítomna pouze polovina z 200 poslanců...

Negativní stanoviska k aktuální novele školského zákona ohledně maturit publikovaly např. tyto organizace:

Svaz průmyslu a dopravy ČR, Asociace ředitelů gymnázií ČR, Hospodářská komora ČR, Jednota českých matematiků a fyziků, Matematický ústav Akademie věd ČR, Společnost Otakara Borůvky, Asociace češtinářů, Asociace metodiků / Association of Teacher Educators (AMATE), Asociace učitelů angličtiny ČR (AUA), Ústav českého jazyka a teorie komunikace Filozofické fakulty Univerzity Karlovy…

Články dle dataUčitelské listy

Nabídka práce

Česká škola - portál pro ZŠ a SŠ

Česká škola poskytuje svým čtenářům diskusní prostor k vyjádření názorů na školskou problematiku. Tyto příspěvky se nemusí shodovat se stanoviskem redakce České školy a jsou uveřejňovány jako podnět k dalším diskusím.

Obsah článků nemusí vyjadřovat stanovisko redakce nebo vydavatele Albatros Media, a.s.


Všechna práva vyhrazena.

Tento server dodržuje právní předpisy
o ochraně osobních údajů.

ISSN 1213-6018
Licence Creative Commons

Obsah podléhá licenci Creative Commons Uveďte autora-Neužívejte dílo komerčně-Nezasahujte do díla 3.0 Česká republika, pokud není uvedeno jinak nebo nejde-li o tiskové zprávy.WebArchiv - archiv českého webuTyto webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace o tom, jak tyto webové stránky používáte, jsou sdíleny se společností Google. Používáním těchto webových stránek souhlasíte s použitím souborů cookie.