Povinná maturita z matematiky nebude, prezident Zeman podepsal její zrušení

středa 17. června 2020 ·

Povinná maturita z matematiky od příštího roku zavedena nebude. Maturanti budou moci tak jako dosud dát přednost zkoušce z cizího jazyka. Změnu přinese novela školského zákona, kterou ve středu podepsal prezident Miloš Zeman. Novela také znamená, že státní část maturit se omezí jen na didaktické testy. Ústní a písemné maturity z jazyků se přesunou zpět do škol.Informuje ČTK
Celý text naleznete zde

6 komentářů:

Nicka Pytlik řekl(a)...
20. června 2020 v 18:26  

Dokonáno jest.
A kdy se začne s tou kvalitní výukou matematiky?

Silvie A. řekl(a)...
20. června 2020 v 18:56  

A kdy se začne s tou kvalitní výukou matematiky?

Ne dříve nežli po změně režimu.
Chtějí to pytlíci urychlit?

Nicka Pytlik řekl(a)...
20. června 2020 v 19:08  

Ne dříve nežli po změně režimu.

Se předpokládá zrušení demokracie?
Všichni, kteří se ztotožňují se zdůvodňováním ministrem školství, by se měli učitelům matematiky uctivě omluvit. Tedy kromě těch učitelů matematiky, kteří se sami také ztotožňují.

Tajný Učitel řekl(a)...
20. června 2020 v 19:15  

Znám učitele matematiky, kteří toto rozhodnutí vítají. Ne proto, že by se báli zhodnocení své práce, ale proto, že povinná maturita z matematiky pomocí didaktického testu jak ho známe, je pro ně nepřijatelná. Vědí totiž, že stres a práce chvatná v počítání jen pro hovada dobré jest.

Nicka Pytlik řekl(a)...
20. června 2020 v 19:56  

stres a práce chvatná v počítání jen pro hovada dobré jest

Jakože děti ve stresu jsou hovada?

Tajný Učitel řekl(a)...
20. června 2020 v 20:47  

NP, nikoli. To jsou ti, kteří je do toho nutí.

Články dle dataUčitelské listy

Nabídka práce

Česká škola - portál pro ZŠ a SŠ

Česká škola poskytuje svým čtenářům diskusní prostor k vyjádření názorů na školskou problematiku. Tyto příspěvky se nemusí shodovat se stanoviskem redakce České školy a jsou uveřejňovány jako podnět k dalším diskusím.

Obsah článků nemusí vyjadřovat stanovisko redakce nebo vydavatele Albatros Media, a.s.


Všechna práva vyhrazena.

Tento server dodržuje právní předpisy
o ochraně osobních údajů.

ISSN 1213-6018
Licence Creative Commons

Obsah podléhá licenci Creative Commons Uveďte autora-Neužívejte dílo komerčně-Nezasahujte do díla 3.0 Česká republika, pokud není uvedeno jinak nebo nejde-li o tiskové zprávy.WebArchiv - archiv českého webuTyto webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace o tom, jak tyto webové stránky používáte, jsou sdíleny se společností Google. Používáním těchto webových stránek souhlasíte s použitím souborů cookie.