Český jazyk a literatura nejen na ZŠ – výukové video

neděle 17. května 2020 ·

„Domnívám se, že zprostředkovat dětem kontakt s učitelem, je v dnešní situaci velmi důležité. Může Vám k tomu dopomoci i obyčejné výukové video umístěné na Youtube. Natočit výukové video není nikterak náročné, potřebujete k tomu pouze nápad, nezbytné pomůcky, mobilní telefon a internetové připojení,“ píše učitel Josef Huf na blogu SYPO.

Výukové video může být vhodným nástrojem k vysvětlení látky a také k zadání úkolu. Výhodnou je, že se k němu žáci mohou kdykoli vrátit. Výukové video je tak velmi vítaným a vhodným doplňkem distanční formy výuky. Tuto formu komunikace (mimo jiné) se žáky využívá např. ZŠ Dubí 1. Ve výukovém videu z dílny paní učitelky Mgr. Adély Hufové, které je zaměřeno na čtenářskou gramotnost, se můžete inspirovat např. v hodinách českého jazyka či literatury. Výše naleznete krátké video se zadáním úkolu pomocí čtenářských kostek.


Celý text naleznete zde

0 komentářů:

Články dle dataUčitelské listy

Nabídka práce

Česká škola - portál pro ZŠ a SŠ

Česká škola poskytuje svým čtenářům diskusní prostor k vyjádření názorů na školskou problematiku. Tyto příspěvky se nemusí shodovat se stanoviskem redakce České školy a jsou uveřejňovány jako podnět k dalším diskusím.

Obsah článků nemusí vyjadřovat stanovisko redakce nebo vydavatele Albatros Media, a.s.


Všechna práva vyhrazena.

Tento server dodržuje právní předpisy
o ochraně osobních údajů.

ISSN 1213-6018
Licence Creative Commons

Obsah podléhá licenci Creative Commons Uveďte autora-Neužívejte dílo komerčně-Nezasahujte do díla 3.0 Česká republika, pokud není uvedeno jinak nebo nejde-li o tiskové zprávy.WebArchiv - archiv českého webuTyto webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace o tom, jak tyto webové stránky používáte, jsou sdíleny se společností Google. Používáním těchto webových stránek souhlasíte s použitím souborů cookie.