Videa vesnické malotřídky teď sledují tisíce lidí

pondělí 13. dubna 2020 ·

Než začala opatření proti koronaviru, sledovaly na sociální síti kanál malé vesnické školy v Oknech na Českolipsku jen desítky lidí. Vesměs zdejší školáci a jejich rodiče. Teď je všechno jinak. Když zdejší učitel Milan Bárta začal publikovat pro své žáky videa nazvaná Vyučování v dobách koronaviru, poskočila sledovanost do řádu stovek lidí a nejúspěšnější video si už pustily i více než tři tisícovky školáků a jejich rodičů. Reportáž přinášejí Novinky.
V malých Oknech na okraji Máchova kraje přitom žijí pouze tři stovky obyvatel a zdejší malotřídka se 70 žáky měla ještě nedávno jen první stupeň a teprve v září otevřela i šestou třídu.

„Přišlo mi, že se to snažíme dělat jinak. Hned první den nám došlo, že nemůžeme se svými požadavky na děti a hlavně rodiče nastoupit všichni. Takže jsem nechal iniciativu třídním a pokusil jsem se děti oslovit jinak,“ popisuje Milan Bárta, v čem je úspěch videí učitele z vesnické malotřídky.
Líbí se mu, jak opatření proti šíření koronaviru přispěly ke zdokonalování kantorů. „Sleduji, jak pracují kolegyně. Naučily se dělat on-line přenosy, vymýšlejí aktivity na výtvarnou i tělesnou výchovu. Všechny nás ta situace posunula daleko za komfortní zónu,“ dodává Bárta a poukazuje na vřelé reakce od rodičů a především neuvěřitelnou odezvu od dětí.


Celý text naleznete zde

0 komentářů:

Články dle dataUčitelské listy

Nabídka práce

Česká škola - portál pro ZŠ a SŠ

Česká škola poskytuje svým čtenářům diskusní prostor k vyjádření názorů na školskou problematiku. Tyto příspěvky se nemusí shodovat se stanoviskem redakce České školy a jsou uveřejňovány jako podnět k dalším diskusím.

Obsah článků nemusí vyjadřovat stanovisko redakce nebo vydavatele Albatros Media, a.s.


Všechna práva vyhrazena.

Tento server dodržuje právní předpisy
o ochraně osobních údajů.

ISSN 1213-6018
Licence Creative Commons

Obsah podléhá licenci Creative Commons Uveďte autora-Neužívejte dílo komerčně-Nezasahujte do díla 3.0 Česká republika, pokud není uvedeno jinak nebo nejde-li o tiskové zprávy.WebArchiv - archiv českého webuTyto webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace o tom, jak tyto webové stránky používáte, jsou sdíleny se společností Google. Používáním těchto webových stránek souhlasíte s použitím souborů cookie.