Učitel ve stavu nouze: Děti se do té staré dobré školy budou těšit a budou si jí víc vážit

pondělí 13. dubna 2020 ·

„Dva týdny jsem zkoumal různé technické možnosti, zkoušel jsem x aplikací, služeb, konferencí, než jsem našel nějaký způsob zadávání, který vyhovuje nejen mně, ale podle ohlasu snad i žákům a jejich rodičům,“ říká učitel Lukáš Lis. Lukáš Lis je třídním učitelem soběslavské 7.A a učí angličtinu a češtinu. Úkoly zadává devadesáti žákům vždycky v pondělí ráno. Chce, aby je odevzdali do konce týdne. Lis si pro Radiožurnál si namlouval jako jeden z pěti oslovených lidí vlastní Deník ve stavu nouze.Žákům posílá třeba videa, která sám točí – ať už s vysvětlením nové látky, nebo také se správným řešením úkolů. Překvapuje ho, jak děti z domova pracují poctivě. „Když to řeknu ošklivě, tak jsem nevěřil, že by se dalo tolik dětí donutit k práci z domova. Ale musím říct, že mi z toho celkového počtu 90 dětí tu práci neodevzdávají tak 2-3. To si říkám, že kdybychom byli ve škole, tak bych určitě takových dětí napočítal víc.“

Lis je denně v kontaktu i s ostatními učiteli ze školy. Píšou si na společném chatu. „Po večerech komunikuji hlavně s kolegy, děti by se asi divily, co jsou schopní vysokoškolsky vzdělaní učitelé řešit za blbosti, když to tak řeknu. Ale to k tomu patří a nám to všem pomáhá, abychom se z karantény nezbláznili.“


Celý text a audio ke stažení naleznete zde

1 komentářů:

Ivo řekl(a)...
13. dubna 2020 v 5:45  

Ono se to bude nejspíš lišit škola od školy. Hodně záleží na tom, jaký "étos" ve školách vládl ještě před touto karanténou. Ryba smrdí vždy od hlavy!

Články dle dataUčitelské listy

Nabídka práce

Česká škola - portál pro ZŠ a SŠ

Česká škola poskytuje svým čtenářům diskusní prostor k vyjádření názorů na školskou problematiku. Tyto příspěvky se nemusí shodovat se stanoviskem redakce České školy a jsou uveřejňovány jako podnět k dalším diskusím.

Obsah článků nemusí vyjadřovat stanovisko redakce nebo vydavatele Albatros Media, a.s.


Všechna práva vyhrazena.

Tento server dodržuje právní předpisy
o ochraně osobních údajů.

ISSN 1213-6018
Licence Creative Commons

Obsah podléhá licenci Creative Commons Uveďte autora-Neužívejte dílo komerčně-Nezasahujte do díla 3.0 Česká republika, pokud není uvedeno jinak nebo nejde-li o tiskové zprávy.WebArchiv - archiv českého webuTyto webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace o tom, jak tyto webové stránky používáte, jsou sdíleny se společností Google. Používáním těchto webových stránek souhlasíte s použitím souborů cookie.