Otevřít školy, nebo nechat děti doma? Jak to řeší jinde

středa 15. dubna 2020 ·

Seznam Zprávy informuje, jak k otevírání škol přistupují jiné evropské státy. Německo - V pondělí, kdy země registrovala přes 127 tisíc případů koronaviru, doporučila vědecká akademie Leopoldina postupné uvolňování restrikcí. Experti zvláště doporučili co nejrychlejší otevření základních a středních škol. Zavřená by naopak měla zůstat zařízení pro menší děti, jako jsou školky, protože v nich není možné zajistit dodržování hygienických doporučení.Francie 

Prezident Emmanuel Macron sice ve svém velikonočním projevu prodloužil karanténu do 11. května, zároveň dal ale občanům jasnou perspektivu – od tohoto dne se začnou francouzské školy postupně otevírat.

Dánsko 

Ve skandinávské zemi až dosud zemřely necelé tři stovky lidí, nakažených má jen o několik set víc než Česko. Vláda však oznámila, že od středy 15. dubna otevře školy pro všechny děti, kterým je 11 a méně let. „Je důležité, abychom nenechávali Dánsko uzavřené déle, než je nutné,“ vysvětlila rozhodnutí vlády premiérka Mette Frederiksenová. Zdůraznila ale, že návrat k normálu bude jen postupný.


Celý text naleznete zde

0 komentářů:

Články dle dataUčitelské listy

Nabídka práce

Česká škola - portál pro ZŠ a SŠ

Česká škola poskytuje svým čtenářům diskusní prostor k vyjádření názorů na školskou problematiku. Tyto příspěvky se nemusí shodovat se stanoviskem redakce České školy a jsou uveřejňovány jako podnět k dalším diskusím.

Obsah článků nemusí vyjadřovat stanovisko redakce nebo vydavatele Albatros Media, a.s.


Všechna práva vyhrazena.

Tento server dodržuje právní předpisy
o ochraně osobních údajů.

ISSN 1213-6018
Licence Creative Commons

Obsah podléhá licenci Creative Commons Uveďte autora-Neužívejte dílo komerčně-Nezasahujte do díla 3.0 Česká republika, pokud není uvedeno jinak nebo nejde-li o tiskové zprávy.WebArchiv - archiv českého webuTyto webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace o tom, jak tyto webové stránky používáte, jsou sdíleny se společností Google. Používáním těchto webových stránek souhlasíte s použitím souborů cookie.