Online třídní schůzky na Gymnáziu Jana Palacha

pátek 24. dubna 2020 ·

"Třídní schůzky jsou v našem ročním plánu důležitou součástí, protože se snažíme být velmi otevřenou a komunikativní školou směrem k žákům i rodičům. Termín třídních schůzek 20. 4. jsme tedy zachovali, pouze jsme je překlopili do online prostředí Microsoft Teams, přes které u nás nyní probíhá běžně výuka a studenti s ním bez problémů pracují," píše Jakub Běhounek z pražského Gymnázia Jana Palacha.Zvolili jsme model „Pozvi svého rodiče ke svému počítači“ – vyzvali jsme naše studenty, aby seznámili své rodiče s platformou Microsoft Teams, instruovali je, jakým způsobem se ke schůzce připojit a po dobu schůzky jim byli případně k dispozici. Zafungovalo to výborně a naši třídní učitelé měli na online třídních schůzkách téměř 100% účast! Bylo také fajn vidět, že se u počítačů či tabletů někdy sešly celé rodiny.

Obsahem třídních schůzek, do kterých se postupně ve všech třídách připojil i ředitel školy Michal Musil, byly nejen aktuální informace z daných tříd, ale velký prostor byl věnován vyjádření samotných rodičů. Ti měli možnost vyměnit si zkušenosti, názory, dát zpětnou vazbu k online výuce ze svého pohledu nebo si jen popovídat. Výsledkem byly třídní schůzky, které se svou délkou pohybovaly od 45 minut po hodinu a půl strávené v kanceláři, autě, na zahradě, doma u pracovního stolu nebo v obývacím pokoji (někdy i s otevřenou lahví dobrého vína :) ).


Další informace naleznete zde

0 komentářů:

Články dle dataUčitelské listy

Nabídka práce

Česká škola - portál pro ZŠ a SŠ

Česká škola poskytuje svým čtenářům diskusní prostor k vyjádření názorů na školskou problematiku. Tyto příspěvky se nemusí shodovat se stanoviskem redakce České školy a jsou uveřejňovány jako podnět k dalším diskusím.

Obsah článků nemusí vyjadřovat stanovisko redakce nebo vydavatele Albatros Media, a.s.


Všechna práva vyhrazena.

Tento server dodržuje právní předpisy
o ochraně osobních údajů.

ISSN 1213-6018
Licence Creative Commons

Obsah podléhá licenci Creative Commons Uveďte autora-Neužívejte dílo komerčně-Nezasahujte do díla 3.0 Česká republika, pokud není uvedeno jinak nebo nejde-li o tiskové zprávy.WebArchiv - archiv českého webuTyto webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace o tom, jak tyto webové stránky používáte, jsou sdíleny se společností Google. Používáním těchto webových stránek souhlasíte s použitím souborů cookie.