Nad propastí jsou i jazykové školy. Lektoři jim uvázli v zahraničí

čtvrtek 23. dubna 2020 ·

Jazykové školy v Libereckém kraji se bojí krachu. Většina z nich je finančně závislá na vyučování ve firmách, které ale v současné době šetří, kde mohou. Školy tak přišly o významnou část příjmů a v nelehké situaci se ocitli i jazykoví lektoři. Reportáž přináší iDNES.Pandemie způsobila jazykovým školám i další komplikace. Liberecká Swallow School postrádá čtvrtinu lektorů, kteří uvázli ve svých domovských zemích.

„Rodilí mluvčí odjeli na jarní prázdniny domů a už se nemohli vrátit. Jako obyvatelé Evropské unie nemuseli mít v pase žádné potvrzení o pobytu a letecké společnosti je nepustily zpět do České republiky,“ vysvětluje ředitel školy Richard Hunter. Celkově se to podle něj týká pěti lektorů z Velké Británie nebo Irska.


Celý text naleznete zde

0 komentářů:

Články dle dataUčitelské listy

Nabídka práce

Česká škola - portál pro ZŠ a SŠ

Česká škola poskytuje svým čtenářům diskusní prostor k vyjádření názorů na školskou problematiku. Tyto příspěvky se nemusí shodovat se stanoviskem redakce České školy a jsou uveřejňovány jako podnět k dalším diskusím.

Obsah článků nemusí vyjadřovat stanovisko redakce nebo vydavatele Albatros Media, a.s.


Všechna práva vyhrazena.

Tento server dodržuje právní předpisy
o ochraně osobních údajů.

ISSN 1213-6018
Licence Creative Commons

Obsah podléhá licenci Creative Commons Uveďte autora-Neužívejte dílo komerčně-Nezasahujte do díla 3.0 Česká republika, pokud není uvedeno jinak nebo nejde-li o tiskové zprávy.WebArchiv - archiv českého webuTyto webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace o tom, jak tyto webové stránky používáte, jsou sdíleny se společností Google. Používáním těchto webových stránek souhlasíte s použitím souborů cookie.