Obědů zdarma pro děti přibývá. Čísla jsou alarmující, varují odborníci

úterý 25. února 2020 ·

Stále více dětí ze sociálně slabých rodin má možnost obědvat s kamarády ve školní jídelně. Podpora pro žáky, jejichž rodiny na stravné nemají, je v Moravskoslezském kraji jedna z nejvyšších v republice. Zájemců stále přibývá, letos jde v součtu už o čtyři tisíce dětí. Podle charitativních pracovníků je rostoucí počet těch, kteří potřebují pomoc, alarmující a rozhodně není konečný. Reportáž přináší iDNES.Jana Skopová (linkedin.com)
„Máme radost, že ve spolupráci s ministerstvem školství můžeme pomáhat takovému počtu dětí, které by jinak hladověly. Na druhou stranu je nám líto, že počet dětí, u kterých si rodiče nemohou dovolit školní obědy, stále roste,“ konstatovala Jana Skopová, manažerka charitativních projektů obecně prospěšné společnosti Women for Women.

„Počet zapojených škol se rok od roku zvyšuje. Zatímco první rok mělo o tento projekt zájem 85 organizací a rok nato o deset více, letos se do projektu přihlásilo 113 základních a mateřských škol,“ informovala Miroslava Chlebounová z tiskového oddělení Moravskoslezského kraje.

„Rádi bychom uvítali ještě větší zapojení škol. Na každém dítěti záleží, byť by mělo být jediné ve škole,“ poznamenala Jana Skopová.


Celý text naleznete zde

2 komentářů:

laimes řekl(a)...
25. února 2020 v 11:13  

NOVÁ generace se již nestydí za chodobu,socka již není nadávka

BP řekl(a)...
25. února 2020 v 20:37  

Když toto téma tady čtu, vzpomenu si na krásnou, ale velmi smutnou knihu Fraňo Krála Čenkovej děti. Příběh se ovšem odehrával někdy před sto lety. A bohužel jsme se do té doby vrátili.

Články dle dataUčitelské listy

Nabídka práce

Česká škola - portál pro ZŠ a SŠ

Česká škola poskytuje svým čtenářům diskusní prostor k vyjádření názorů na školskou problematiku. Tyto příspěvky se nemusí shodovat se stanoviskem redakce České školy a jsou uveřejňovány jako podnět k dalším diskusím.

Obsah článků nemusí vyjadřovat stanovisko redakce nebo vydavatele Albatros Media, a.s.


Všechna práva vyhrazena.

Tento server dodržuje právní předpisy
o ochraně osobních údajů.

ISSN 1213-6018
Licence Creative Commons

Obsah podléhá licenci Creative Commons Uveďte autora-Neužívejte dílo komerčně-Nezasahujte do díla 3.0 Česká republika, pokud není uvedeno jinak nebo nejde-li o tiskové zprávy.WebArchiv - archiv českého webuTyto webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace o tom, jak tyto webové stránky používáte, jsou sdíleny se společností Google. Používáním těchto webových stránek souhlasíte s použitím souborů cookie.