S výukou matematiky pomáhá učitelům nový portál

pondělí 20. ledna 2020 ·

Jako nákupní košík funguje aplikace pro výuku matematiky, kterou vyvinuli odborníci z Vysoké školy báňské pro studenty i učitele. Učitelům pomáhá portál Math4U sestavit písemky, studentům procvičit různé typy úkolů. Jde už o druhou aktivitu matematiků z kraje, Slezská univerzita v Opavě před časem otevřela Matematickou pohotovost. Předmět totiž dlouhodobě patří ke strašákům mezi dětmi i rodiči. Informuje MF DNES.„Učitelé si chválí hlavně rychlou tvorbu písemek. Vyberou si otázky, které se jim líbí, hodí je do nákupního košíku, stisknou tlačítko a písemka je hotová. Stačí ji jen poslat do tiskárny,“ přibližují Petra Vondráková a Petr Beremlijski z katedry aplikované matematiky z Fakulty elektrotechniky a informatiky VŠB-TUO nový portál.

Bezplatná aplikace vytvoří písemky i interaktivní testy. Studentům umožní procvičování z dvanácti tematických oblastí rozdělených na další úrovně. Procvičovat matematiku zájemce může na počítači, tabletu i mobilu. Učit se studenti mohou také společně, na portálu je rovněž část určená pro třídu se 150 tréninkovými hrami.


Celý text naleznete v MF DNES

2 komentářů:

Lenka Pokorná řekl(a)...
20. ledna 2020 v 12:14  

Ano, pro učitele k sestavování písemek, to možná přínosné být může. Pro studenty to bez podrobnějšího členění typů příkladů není k ničemu. Z pohledu studenta se navíc v podstatě jedná jen o sbírku, která se od klasické papírové liší jen tím, že si nekontrolují výsledky vzadu ve sbírce, ale kliknutím na jednu čtyř možností. Že by to mělo bohviekoho a bohvieako zachránit si rozhodně nemyslím.
Jedná se jen o další peníze zbytečně vyvalené z EU fondů.

Milan Keršláger řekl(a)...
20. ledna 2020 v 16:27  

Zkusil jsem to. Je to však jen pro gymnázia, kde se probere dané téma komplet do detailu (dotace 4 nebo 4+2 hod/týdně). Čili pro všechny SŠ, kde jsou max 2 hod/týden je to k ničemu, nedej bože učiliště.

Nejvíc by se to hodilo právě pro ty, kteří kulhají. Ale pro ně to není. Bohužel.

Články dle dataUčitelské listy

Nabídka práce

Česká škola - portál pro ZŠ a SŠ

Česká škola poskytuje svým čtenářům diskusní prostor k vyjádření názorů na školskou problematiku. Tyto příspěvky se nemusí shodovat se stanoviskem redakce České školy a jsou uveřejňovány jako podnět k dalším diskusím.

Obsah článků nemusí vyjadřovat stanovisko redakce nebo vydavatele Albatros Media, a.s.


Všechna práva vyhrazena.

Tento server dodržuje právní předpisy
o ochraně osobních údajů.

ISSN 1213-6018
Licence Creative Commons

Obsah podléhá licenci Creative Commons Uveďte autora-Neužívejte dílo komerčně-Nezasahujte do díla 3.0 Česká republika, pokud není uvedeno jinak nebo nejde-li o tiskové zprávy.WebArchiv - archiv českého webuTyto webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace o tom, jak tyto webové stránky používáte, jsou sdíleny se společností Google. Používáním těchto webových stránek souhlasíte s použitím souborů cookie.