Rodičům záškoláků chce Maláčová vzít dávky na bydlení

pondělí 13. ledna 2020 ·

Kdo bude často omlouvat děti ze školy z rodinných důvodů, mohl by v budoucnu přijít o dávky na bydlení. Vyplývá to z připravované revize sociálních dávek, kterou ministryně práce a sociálních věcí Jana Maláčová (ČSSD) nedávno představila poslancům sociálního výboru. „Navrhujeme maximální hranici sto zameškaných hodin za pololetí, ale nikoli ze zdravotních důvodů,“ řekla Maláčová, která očekává debatu s ministerstvem školství. Informuje deník Právo.Jana Maláčová (vlada.cz)
„Musíme vyslat jasný signál, že normální je pracovat a posílat děti do školy, to je žádoucí stav. Kdo neposílá děti do školy, okrádá je o jejich budoucnost,“ řekla také ministryně.

Některé neziskové organizace Maláčové vyčetly, že její návrhy jsou příliš tvrdé a situaci chudých mohou ještě zhoršit. „Revize dávek je z velké části vnímána jako represivní opatření. Dostala jsem sprchu, že jsem asociální, ale pokud lidé neprojeví snahu, nehneme se z místa. Počet vyloučených lokalit se za poslední dobu ztrojnásobil,“ hájila se před poslanci Maláčová.Celý text naleznete v Právu

2 komentářů:

mirek vaněk řekl(a)...
13. ledna 2020 v 8:53  

Hezké. Ale jak to bude realizováno? Rodič může napsat místo rodinných důvodů nemoc.(1 týden cca 35 h) Takže takhle může marodit 3 týdny v pololetí a nikdo s tím nic neudělá. Lékaři odmítají potvrzovat nemoc (za razítko kasírují).

To by znamenalo evidenci. On by to takový problém nebyl propojit databáze lékařů, škol a sociálky. Jen by se o tom nesmělo jen plkat, ale centrálně to řídit.
Když IT společnost a moderní technologie, tak i na nejvyšší státní úrovni.

jir řekl(a)...
13. ledna 2020 v 12:18  

K první části - nám stačí ofotit část receptu. Jinak souhlas s druhou částí.

Články dle dataUčitelské listy

Nabídka práce

Česká škola - portál pro ZŠ a SŠ

Česká škola poskytuje svým čtenářům diskusní prostor k vyjádření názorů na školskou problematiku. Tyto příspěvky se nemusí shodovat se stanoviskem redakce České školy a jsou uveřejňovány jako podnět k dalším diskusím.

Obsah článků nemusí vyjadřovat stanovisko redakce nebo vydavatele Albatros Media, a.s.


Všechna práva vyhrazena.

Tento server dodržuje právní předpisy
o ochraně osobních údajů.

ISSN 1213-6018
Licence Creative Commons

Obsah podléhá licenci Creative Commons Uveďte autora-Neužívejte dílo komerčně-Nezasahujte do díla 3.0 Česká republika, pokud není uvedeno jinak nebo nejde-li o tiskové zprávy.WebArchiv - archiv českého webuTyto webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace o tom, jak tyto webové stránky používáte, jsou sdíleny se společností Google. Používáním těchto webových stránek souhlasíte s použitím souborů cookie.