Jaroslav Mašek: Třídní učitel 2.0 – díl 5.: technologická výbava pro třídní výlet

neděle 19. ledna 2020 ·

Dříve či později každý třídní učitel vyrazí se svojí třídou na výlet. Jak se na něj připravit, teď mám na mysli po stránce technologické, tj. jaké nástroje využít během přípravy, jaké aplikace vzít s sebou a jak skrze ně se svými žáky co nejlépe komunikovat, to všechno jsou otázky, o které tu běží. Organizace z jednoho místa 

Technologie hrají roli už v samotné fázi organizace. Ta je totiž nerozlučně spjata s informovaností, a to jak samotných žáků, tak jejich rodičů. Řeším to společným dokumentem, kde žáci i rodiče najdou na jednom místě všechny důležité informace o výletu, jeho detailní program s popisem cesty, a nezbytnými pokyny, včetně povinné výbavy, kterou mají mít žáci s sebou. Ta zahrnuje i výbavu technologickou. Odkaz na dokument zasílám rodičům e-mailem a průběžně do něj doplňuji další informace nebo upravuji ty stávající.

Technologická výbava pro třídní výlet 

Technologická výbava žáků zahrnuje následující položky:

- plně nabitý, ideálně chytrý telefon s nabíječkou, s aktivovanou GPS a nejlépe též s mobilními daty; - uložení mého telefonního čísla do kontaktu v telefonu (číslo mají i rodiče);
- plně nabitou powerbanku s kabelem;
- libovolnou mapovou aplikaci se staženou mapou daného místa a okolí pro případ nedostupnosti mobilních dat či místní WiFi;
- mapy a plánky místní dopravy (např. metra) a míst, kde se budeme pohybovat – ve formátu pdf (jako záloha);
- aplikaci s aktuálními jízdními řády pro případ cestování místní hromadnou dopravou;
- aplikaci Family Locator s neustále zapnutými polohovými službami.


Celý text naleznete zde

4 komentářů:

laimes řekl(a)...
19. ledna 2020 v 13:35  

tento přežitek rakousko-uherska je třeba konečně zrušit,žáci mají sedět na zadku ve škole a učit se

rváčkazvesela řekl(a)...
19. ledna 2020 v 22:01  

To je jako legrace, ne?

mirek vaněk řekl(a)...
20. ledna 2020 v 7:44  

Vot těchnika.

Pokrok nejde zastavit. Jen nevím, zda tohle je ta pravá budoucnost. Ale dnes zřejmě nutná realita.

Tajný Učitel řekl(a)...
20. ledna 2020 v 19:44  

Plná placatka a dobrý spacák, toť technologická výbava vcelku postačující.

Články dle dataUčitelské listy

Nabídka práce

Česká škola - portál pro ZŠ a SŠ

Česká škola poskytuje svým čtenářům diskusní prostor k vyjádření názorů na školskou problematiku. Tyto příspěvky se nemusí shodovat se stanoviskem redakce České školy a jsou uveřejňovány jako podnět k dalším diskusím.

Obsah článků nemusí vyjadřovat stanovisko redakce nebo vydavatele Albatros Media, a.s.


Všechna práva vyhrazena.

Tento server dodržuje právní předpisy
o ochraně osobních údajů.

ISSN 1213-6018
Licence Creative Commons

Obsah podléhá licenci Creative Commons Uveďte autora-Neužívejte dílo komerčně-Nezasahujte do díla 3.0 Česká republika, pokud není uvedeno jinak nebo nejde-li o tiskové zprávy.WebArchiv - archiv českého webuTyto webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace o tom, jak tyto webové stránky používáte, jsou sdíleny se společností Google. Používáním těchto webových stránek souhlasíte s použitím souborů cookie.