Brexit spolupráci v programu Erasmus+ letos neovlivní

pátek 17. ledna 2020 ·

Britská vláda minulý týden potvrdila, že výzva v programu Erasmus+ pro rok 2020 nebude ohrožena. Spolupráce mezi státy Evropské unie a Velkou Británií bude nadále pokračovat beze změn. Vzdělávací instituce ve Velké Británii mohou i v letošním roce žádat o finanční podporu pro své projekty. Stejně tak i české organizace mohou zapojovat do svých projektů partnerské organizace z Velké Británie.Zástupci britské národní agentury pro Erasmus+ ujišťují, že to samé se týká také zapojení do aktivity eTwinning. Oznámení přišlo poté, co členové dolní komory Parlamentu Spojeného království zamítli návrh, který by zajistil kontinuitu spolupráce v rámci programu Erasmus+ i v příštím programovém období 2021-2027. Britská vláda však zdůrazňuje, že má i přes výsledek hlasování o účast v novém programu zájem a své zapojení zařadí do budoucích vyjednávání s EU.

Obliba programu Erasmus+ je mezi místními studenty vysoká. V roce 2017 s ním vyjelo studovat na některou z evropských univerzit bezmála 17 000 vysokoškoláků. Naopak do Velké Británie přijelo téměř 32 000 studentů z EU. Díky programu Erasmus+ vyjíždí ročně do Velké Británie téměř 600 českých vysokoškolských studentů, více než 180 zaměstnanců VŠ a také další účastníci z ostatních sektorů programu Erasmus+. V sektoru vzdělávání dospělých je Velká Británie nejoblíbenější destinací výjezdů, stejně jako v odborném vzdělávání a přípravě. Velká Británie je také nejoblíbenější destinací v sektoru školního vzdělávání. Až 42 % vyjíždějících pedagogů míří na jazykové kurzy právě tam.


Další informace naleznete zde

0 komentářů:

Články dle dataUčitelské listy

Nabídka práce

Česká škola - portál pro ZŠ a SŠ

Česká škola poskytuje svým čtenářům diskusní prostor k vyjádření názorů na školskou problematiku. Tyto příspěvky se nemusí shodovat se stanoviskem redakce České školy a jsou uveřejňovány jako podnět k dalším diskusím.

Obsah článků nemusí vyjadřovat stanovisko redakce nebo vydavatele Albatros Media, a.s.


Všechna práva vyhrazena.

Tento server dodržuje právní předpisy
o ochraně osobních údajů.

ISSN 1213-6018
Licence Creative Commons

Obsah podléhá licenci Creative Commons Uveďte autora-Neužívejte dílo komerčně-Nezasahujte do díla 3.0 Česká republika, pokud není uvedeno jinak nebo nejde-li o tiskové zprávy.WebArchiv - archiv českého webuTyto webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace o tom, jak tyto webové stránky používáte, jsou sdíleny se společností Google. Používáním těchto webových stránek souhlasíte s použitím souborů cookie.