Český unikát inspirovaný finským vzděláváním. Učí se bez učitelů, učebnic i předmětů

úterý 17. prosince 2019 ·

Tiimiakatemia neboli Týmová akademie je vzdělávací program, který má kořeny ve finském městě Jyväskylä. Získal řadu národních ocenění za inovativní metody učení, rozvoj podnikání i pokles nezaměstnanosti. Rozšířil se po celém světě a letos dorazil i do Česka, konkrétně na Českou zemědělskou univerzitu. Nenajdete tu učebny, lavice, předměty, učebnice ani učitele. A funguje to. Fotoreportáž přináší deník Aktuálně.Celý text naleznete zde

5 komentářů:

Jiri Janecek řekl(a)...
17. prosince 2019 v 5:19  

Cílem internetového portálu Česká škola je přinášet komplexní informace o aktuální situaci v českém školském a vzdělávacím systému a být důležitým místem pro diskuse o jeho problémech a perspektivách.

Pet nicnerikajicich vet a 38 fotek jsou jako ty komplexni informace?

Je aktualne.cz podle kriterii Matuase Bohacka duveryhodne, nebo ne?

Michal Komárek řekl(a)...
17. prosince 2019 v 7:43  

Pane Janečku, asi Vás to překvapilo, ale věc se má tak, že ty "komplexní informace" nemají být obsaženy vždy všechny pohromadě v každém jednotlivém textu. Někdy stačí i informace o nějaké zajímavé nové věci, což je tento případ. Doporučuji také přečíst popisky k fotkám, byť Vám to možná připadá zanedbatelné, i tam lze občas nalézt informaci. Děkuji!

Nicka Pytlik řekl(a)...
17. prosince 2019 v 18:32  

Nenajdete tu učebny, lavice, předměty, učebnice ani učitele.

A časem ani žáky.
Teprve pak to bude unikát hodný zřetele...

mirek vaněk řekl(a)...
18. prosince 2019 v 8:24  

Tak mi to připomělo historku od H Pawlowské.
Oslavenec prohlásil nekouřím, nepiju za holkama nechodím a letos oslavím padesáté narozeniny.
Reakce: Oslavíš? A Jak?
Takže bez učebnic, učitelů a předmětů? Je tedy ta škola vůbec potřebná?

Q. E. D. řekl(a)...
18. prosince 2019 v 10:40  

Zajímalo by mě, jak tam probíhají zkoušky.

Články dle dataUčitelské listy

Nabídka práce

Česká škola - portál pro ZŠ a SŠ

Česká škola poskytuje svým čtenářům diskusní prostor k vyjádření názorů na školskou problematiku. Tyto příspěvky se nemusí shodovat se stanoviskem redakce České školy a jsou uveřejňovány jako podnět k dalším diskusím.

Obsah článků nemusí vyjadřovat stanovisko redakce nebo vydavatele Albatros Media, a.s.


Všechna práva vyhrazena.

Tento server dodržuje právní předpisy
o ochraně osobních údajů.

ISSN 1213-6018
Licence Creative Commons

Obsah podléhá licenci Creative Commons Uveďte autora-Neužívejte dílo komerčně-Nezasahujte do díla 3.0 Česká republika, pokud není uvedeno jinak nebo nejde-li o tiskové zprávy.WebArchiv - archiv českého webuTyto webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace o tom, jak tyto webové stránky používáte, jsou sdíleny se společností Google. Používáním těchto webových stránek souhlasíte s použitím souborů cookie.