Itálie začne jako první země na světě ve státních školách povinně vyučovat předmět o změnách klimatu

neděle 10. listopadu 2019 ·

Italský ministr školství Lorenzo Fioramonti řekl, že všechny státní školy začnou od příštího školního roku vyučovat předmět o změnách klimatu a vyčlení pro něj 33 hodin ročně. Z perspektivy udržitelného rozvoje pak mají být vyučovány i předměty jako zeměpis, matematika nebo fyzika. "Chci, aby se italský školský systém stal prvním na světě, který postaví do centra všeho, co se ve školách vyučuje, společnost a životní prostředí," řekl ministr. Informuje ČTK.Celý text naleznete zde

0 komentářů:

Články dle dataUčitelské listy

Nabídka práce

Česká škola - portál pro ZŠ a SŠ

Česká škola poskytuje svým čtenářům diskusní prostor k vyjádření názorů na školskou problematiku. Tyto příspěvky se nemusí shodovat se stanoviskem redakce České školy a jsou uveřejňovány jako podnět k dalším diskusím.

Obsah článků nemusí vyjadřovat stanovisko redakce nebo vydavatele Albatros Media, a.s.


Všechna práva vyhrazena.

Tento server dodržuje právní předpisy
o ochraně osobních údajů.

ISSN 1213-6018
Licence Creative Commons

Obsah podléhá licenci Creative Commons Uveďte autora-Neužívejte dílo komerčně-Nezasahujte do díla 3.0 Česká republika, pokud není uvedeno jinak nebo nejde-li o tiskové zprávy.WebArchiv - archiv českého webuTyto webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace o tom, jak tyto webové stránky používáte, jsou sdíleny se společností Google. Používáním těchto webových stránek souhlasíte s použitím souborů cookie.