Seminář CLIL – SCIENCE. Podpora aplikace metody CLIL v anglickém jazyce v základních a středních školách

neděle 10. listopadu 2019 ·

Seminář je součástí široce pojatého dlouhodobého úkolu Národního ústavu pro vzdělávání zaměřeného na vytváření metodické podpory pro pedagogy vyučující anglický jazyk a přírodovědné předměty. Seminář a vytvořené materiály jsou součástí mezinárodního projektu pro propojení anglického jazyka a přírodovědných předmětů.Na semináři budou představeny možnosti využití CLIL pro druhý stupeň základního vzdělávání s přesahy do prvního stupně (vzdělávací oblasti Člověk a jeho svět – hravou formou, různými experimenty apod.) i možnosti uplatnění metody CLIL v chemii na středních školách.

Datum: 29. 11. 2019
Doba: 9:30–14:30 hod.
Místo: Dům zahraniční spolupráce, Na Poříčí 4, Praha 1 

Program: 

9:30–10:00 Registrace účastníků, káva/čaj
10:00–10:20 Zahájení semináře (zástupce NÚV, zástupce ŠPÚ)
10:20–11:45 Představení projektu, prezentace materiálů: slovenská část projektu (Beata Menzlová), česká část projektu (Jitka Tůmová)
11:45–12:30 Přestávka, občerstvení
12:30–14:00 Ukázky práce s pracovními listy: první stupeň ZŠ (Michaela Trnová), druhý stupeň ZŠ (Petra Lexová), střední školy (Alena Havlíková, Eva Píšová)
14:00–14:20 Podněty z pléna, diskuse, ukončení konference
14:20–14:30 Zakončení semináře

Přihlásit se je možné do 27. listopadu 2019. 


Možnost přihlášení naleznete zde

0 komentářů:

Články dle dataUčitelské listy

Nabídka práce

Česká škola - portál pro ZŠ a SŠ

Česká škola poskytuje svým čtenářům diskusní prostor k vyjádření názorů na školskou problematiku. Tyto příspěvky se nemusí shodovat se stanoviskem redakce České školy a jsou uveřejňovány jako podnět k dalším diskusím.

Obsah článků nemusí vyjadřovat stanovisko redakce nebo vydavatele Albatros Media, a.s.


Všechna práva vyhrazena.

Tento server dodržuje právní předpisy
o ochraně osobních údajů.

ISSN 1213-6018
Licence Creative Commons

Obsah podléhá licenci Creative Commons Uveďte autora-Neužívejte dílo komerčně-Nezasahujte do díla 3.0 Česká republika, pokud není uvedeno jinak nebo nejde-li o tiskové zprávy.WebArchiv - archiv českého webuTyto webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace o tom, jak tyto webové stránky používáte, jsou sdíleny se společností Google. Používáním těchto webových stránek souhlasíte s použitím souborů cookie.